Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Sterowanie domem, inteligentny dom - w jaki sposób to działa?

  • Posted on: 4 September 2020
  • By: addmean
Dzisiejsze tempo życia przymusza nas do dosięgania po narzędzia, które ułatwiają wykonywanie codziennych funkcji, pozwalające oszczędzić czas i finanse. Współczesne techniki i automatyzacja postępowań towarzyszą nam nie tylko w pracy, ale również w domu. Chociaż każdy wie, że podnoszą wygodę i bezpieczeństwo użytkowników, umożliwiają sterowanie domem i dozorowanie zużycia energii elektrycznej i mediów, wspierają kierowanie budynkiem i obsługę opcjonalnych źródeł energii, wciąż postrzegane są jak zbytek i w polskich domach i mieszkaniach napotykany jest sporadycznie.


budowa domu
Author: Brett and Sue Coulstock
Source: http://www.flickr.com
Jedną z ról z reguły uzyskiwanych przez domową automatykę jest sterowanie oświetleniem. Należałoby skorzystać z możności wyłączania go w całym mieszkaniu jednym przyciskiem, gdy wszyscy wychodzą. W mieszkaniach, w których montowany jest system inteligentny dom nie ma mowy o niezasadnych ubytkach energii. Mieszkańcy mogą porządnie programować nagrzewanie bądź światło, dopasowując je do swoich potrzeb. Jeśli nie ma ich w domu, program optymalizuje prace urządzeń grzewczych i wyklucza te daremnie pracujące. W godzinach nocnych minimalizuje temperaturę, wyłącza światło, zasłania rolety.

Intensywność ogrzewania przystosowuje do zmieniającej się aury. Sterowanie domem jest wygodne i znacznie prostsze, kiedy wkomponuje się rządzenie przeróżnymi urządzeniami, aby zmniejszyć liczbę czynności nieodzownych do ich obsługi i połączonych z nadzorem nad nimi.

Skoro przeglądasz ten wpis, to znaczy, że omawiany temat bardzo Cię zafascynował. Jeśli tak w rzeczywistości jest, to kliknij tu oraz przejrzyj praktyczne informacje.

Dopuszczalne jest przeprowadzenie takiego układu na podstawie instalacji alarmowej z wykorzystaniem jej sensorów, manipulatorów i centrali. Program ma możliwość sterować także odbezpieczeniem okien.


Po zainstalowaniu siłowników wystarczy nacisnąć guzik, żeby uchylić jedno z nich, albo kilka jednocześnie, nawet nie wstając z posłania. Wychodząc z domu, nie ma konieczności potwierdzać, czy wszystkie pozostały zamknięte, gdyż sterująca nimi centrala alarmu zrobi to za nas i jeżeli jest taka potrzeba, zamknie je za pomocą siłowników.

Czy czujesz chęć przeczytać na nowej witrynie nasz najnowszy materiał? Mamy nadzieję, że tak. W takim razie zapraszamy do kliknięcia.

Dobrodziejstwa finansowe połączone z mniejszym spożytkowaniem prądu w mieszkaniu to jeden z ważniejszych składników zachęcających do inwestowania w energooszczędne rozstrzygnięcia.