Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak kurtyny powietrzne mogą troszczyć się o nasze bezpieczeństwo oraz jakie są ich typy?

  • Posted on: 17 December 2020
  • By: addmean
Z pewnością spotkałaś się kiedyś w pewnym supermarkecie z sytuacją, w której przy wchodzeniu do obiektu powitał Cię płynący na przykład z boku strumień ciepłego powietrza.


rolety zewnętrzne
Author: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Source: OKNOPLAST Sp. z o.o.


Szybkosprawne wyroby budowlane
Author: Grupa Atlas
Source: Grupa Atlas


Należałoby wspomnieć, że ten efekt nie był zaprojektowany po to, żeby klientom było przyjemnie. Nie tylko o to chodziło. Głównym zamierzeniem takiego rozwiązania jest zapobieżenie wymiany zimnego powietrza z dworu i cieplejszego, które jest w środku budynku.
Poza tym tego typu kurtyna powietrzna ma zapobiegać wlatywaniu do Wnętrza ochranianej przez kurtynę strefy różnorodnych owadów oraz innego typu zanieczyszczeń. Takie kurtyny (zobacz: kurtyny przemysłowe) montowane są w tego typu budynkach jak przychodnie, biura czy też hotele.

Pragniesz wiedzieć więcej z owego interesującego zagadnienia? Więc dobrze trafiłeś. Najnormalniej w świecie naciśnij tu (http://wolplanposadzki.pl/naprawa-dachow-plaskich/) i przenieś się do nowej witryny.

Z innej jednak strony, jeżeli taka kurtyna została zamontowana przy wejściu do mroźni, to może naturalnie wydzielać nie ciepłe a zimne powietrze. Ponadto takie urządzenia możemy także rozdzielić ze względu na zabudowę. Istnieją więc kurtyny pionowe (montowane koło drzwi lub wkomponowane w aranżację wnętrza) oraz horyzontalne (te montowane są przykładowo nad drzwiami).


W przypadku motoryzacji, określenie kurtyna powietrzna oznacza jednak coś całkowicie innego. Jest to mianowicie odmiana poduszki powietrznej, która jest instalowana przy krawędzi dachu auta w okolicach uchwytu, który mieści się w pobliżu lewego ucha kierowcy.


Tego typu kurtyna ma na zamyśle ochraniać głowę kierowcy w wypadku zderzenia w drzwi samochodu. Niezależnie więc od wersji takiej kurtyny, mogłaby ona troszczyć się tak o zdrowie oraz nawet o życie nasze i naszych dzieci.