Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Wykorzystanie drzwi w rozmaitych wnętrzach - drzwi jakiego typu można wybrać do mieszkania?

  • Posted on: 8 August 2022
  • By: addmean
Każdy dom, bądź mieszkanie musi włączać stolarkę drzwiową. Dopasowanie zabarwienia skrzydeł drzwiowych jest w stanie być nie lada trudnością. Wiele łatwiej jest wyłonić model drzwi, niż jego zabarwienie.

Do drobnych wnętrz lepsze będą drzwi gerda Warszawa w jaśniejszych kolorach, biel i rzeczywiste odcienie drewna. Do wnętrz przestronnych stosujemy drzwi w kolorach ciemniejszych. Takie barwy posiadają wciąż najbardziej powszechne drewna wenge, orzech, dąb i wiśnia, a także egzotyczne odmiany takie jak drzewo hebanowe, czy palisander. Jeżeli nie odpowiada nam gatunek drzwi fornirowanych, bądź z litego drewna, to możemy wybrać skrzydła malowane farbami kryjącymi w dowolnym kolorze.
Drzwi wewnętrzne muszą pasować do siebie nawzajem, tworzyć komplet. Wszelkie drzwi typowe winny być jednej wielkości, jednego modelu i w jednolitym wykończeniu, a różnić się zaledwie szerokością i stopniem przeszklenia.

Drzwi wewnętrzne muszą być dostosowane do innych składników wykończenia, w szczególności do podłogi (sprawdź wylewki anhydrytowe wolplan śląsk) i okien. Jest parę pewnych rozstrzygnięć, które gwarantują stosowny rezultat. Zazwyczaj, decydując się na drzwi, wybieramy je w tym samym rodzaju i kolorze drewna co parkiety, listwy przypodłogowe, również stolarka okienna. Powstrzymując się do odcieni powszechnie przyjętych jako rzeczywiste, możemy przyjąć, że właściwe są kombinacje na zasadzie kontrastu, jasne drzewo można spokojnie zestawić z drewnem intensywnym. Jeżeli natomiast chcemy dopasować odcienie jak najbardziej pokrewne, najbezpieczniej zdecydować się na ten sam gatunek drewna. Jeżeli stawiamy na kompletny minimalizm, a drzwi do salonu przewidujemy w całości szklane, lub rezygnujemy z nich, można zamontować do innych pokojów identyczne drzwi.
Selekcjonując kolor drzwi gerda Warszawa prawidłowo jest przymierzyć go do próbki parkietu. Jeśli chcemy mieć skrzydła w innym kolorze niż parkiet, czy okna, to dobrze jest, by były ewidentnie odmienne.


Nowością na rynku są drzwi lakierowane z nadrukiem. Jest możliwość wybrać dla siebie dowolny wzór na druku. Takie wyjście architekci radzą wykorzystywać z ostrożnością, aczkolwiek czasami różnokolorowe drzwi stanowią kolorowe urozmaicenie wnętrza.