Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak dobrze poradzić sobie z wysokimi temperaturami?

  • Posted on: 30 November 2020
  • By: addmean
Upały sprawiają, że będziemy czuć się słabo i na nic nie będziemy mieli siły. To normalne, jednakże warto sprawiać, żeby samopoczucie stało się jak najwłaściwsze i nie zaniedbywać się podczas gorących dni. Upały można bez problemu przetrwać. Jak to uczynić?

upał
Author: Grupa Scanmed Multimedis
Source: Grupa Scanmed Multimedis
Przede wszystkim powinniśmy pić naprawdę dużo wody, mówi się, że najmniej ok. 3 litry dziennie.

Jeżeli interesuje Cię tego rodzaju kwestia, zerknij na źródło w tamtym miejscu zamieszczone też Cię niezwykle zaintryguje. Nie czekaj zatem i kliknij ten link!

Warto również nie wypijać dużych ilości w tym samym czasie, gdyż uczucie sytości może sprawić, że będzie nam się wydawało, że ugasiliśmy już pragnienie. Jeśli to tylko możliwe nie wychodźmy na dwór, najlepiej róbmy to wyłącznie rankiem albo późnym wieczorem (kliknij tutaj). Nie można wykonywać zbyt męczących czynności, wypoczywać kiedy możemy i nie leżeć w pełnym słońcu. Warto także zrezygnować z używek. Zarówno palenie, jak i alkohol sprawią, że będziemy czuć się o wiele gorzej. Dodatkowo powinniśmy smarować skórę kremami z wysokimi filtrami i nakrywać głowę oraz kark. Żeby mniej się pocić, należy ubierać się w przewiewne tkaniny, tylko jasne. Warto się także chłodzić, często myć ręce, przemywać twarz czy brać prysznic. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że jeżeli nasze ciało jest rozgrzane nie można od razu skorzystać z lodowatej wody. Co spożywać w upały? Głównie owoce i warzywa. Ważne jest, żeby posiłki były lekkie i bogate w witaminy. Świetnym owocem podczas gorących dni będzie arbuz. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na dzieci oraz osoby starsze. To właśnie oni bardzo źle znoszą upały. Z całą pewnością nie powinny opuszczać mieszkania i przebywać na słońcu. Warto kontrolować, czy piją dużo wody i dbać o to, aby czuli się jak najlepiej. Wysokie temperatury wpływają nieprawidłowo nie tylko na nas, lecz także wszystkie sprzęty pracujące we wnętrzach. Nasz komputer może wydawać nietypowe dźwięki lub chodzić głośno, niemal jak gdyby włączylibyśmy odkurzacza. W jaki sposób z tym radzić? Po pierwsze powinno się dać komputerowi nieco "oddechu", czyli odsunąć go od powierzchni na kilka centymetrów, by cyrkulacja przebiegła prawidłowo. Dodatkowo można w komputerach stacjonarnych zdjąć obudowę, tak by na przykład wentylator 12V mógł swobodnie pracować, podobnie jak reszta części (mselektronik.pl/contacts/).

Upały są jednocześnie przyjemne (w szczególności gdy jesteśmy na wakacjach), jak i niebezpieczne. Trzeba zwracać szczególną uwagę na swoje samopoczucie, odżywiać się prawidłowo, nie ubierać sztucznych materiałów i pić bardzo dużo wody. Czarne ubrania powinniśmy pochować na dno szafy bez względu na to, czy inne kolory nam się podobają. Warto nie zapominać, że najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo(polecamy konserwacja sug) i w żadnym razie tego nie ignorować. Prawidłowe zachowania sprawią, że lepiej zniesiemy wysokie temperatury. Warto mieć to na uwadze.