Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Wykorzystanie różnych odmian stali w motoryzacji, przemyśle i codziennym życiu.

  • Posted on: 22 October 2020
  • By: addmean
Jednym z podstawowych materiałów konstrukcyjnych, bez którego ludzkość raczej by nie była w tym miejscu, w jakim przebywa obecnie, jest stal. Stal ma bardzo różnorodne wykorzystanie, zarówno w budownictwie, przemyśle, jak też w codziennych zastosowaniach domowych. Co roku na całym świecie produkuje się ogromną ilość stali, jaka w całości jest później wykorzystywana.


Przez lata wymyślono dużo gatunków stali, które się od siebie różnią cechami. W
płyty stalowe
Author: Tekniska museet
Source: http://www.flickr.com
budownictwie i przemyśle używana jest stal konstrukcyjna, jest to najczęściej używany rodzaj stali i produkuje się go najwięcej. Gdy potrzebne będą wyższe parametry jakiegoś elementu, to projektanci wykorzystują specjalne sale, które zawierają znacznie więcej dodatkowych związków i wymagają specjalnej obróbki, lecz to ich parametry są dużo lepsze, niż zwykłej stali. Rzadziej wykorzystywane są stale stopowe i narzędziowe, stosuje się je przy produkowaniu narzędzi i bardzo wytrzymałych części.

Skoro masz pewność, że omawiany wątek okazał się dla Ciebie interesujący, to zobacz, że także praktyczna witryna (http://wkg.pl/produkty-wapiennicze/nasza-oferta/produkty/wapno-nawozowe/) posiada równie ważne wiadomości - kliknij tutaj.Stal produkowana jest w bardzo dużej ilości kształtów. W sprzedaży są więc rury, najróżniejsze profile (zobacz polerowanie nierdzewki) oraz kształtowniki, a także płyty stalowe - . Niezwykle wszechstronne zastosowanie mają stalowe płyty. Wytwarza się je w bardzo szerokiej gamie wymiarów oraz grubości, zależnie od tego, do czego będą używane. Jednym z dużych odbiorców stalowych płyt jest motoryzacja. Karoseria większości samochodów jest zrobiona właśnie z odpowiednio wytłoczonej
stal
Source: sxc.hu
blachy stalowej, a co roku na całym świecie produkuje się wiele milionów nowych pojazdów.

Kolejnym istotnym odbiorcą stalowych blach jest przemysł budowlany. Są one używane jako pokrycia dachów, ale także przy stawianiu schodów, ścian i pozostałych elementów konstrukcyjnych. Ważnym odbiorcą płyt stalowych stał się przemysł, praktycznie w każdej maszynie, w której jest coś płaskiego płyta ze stali znajduje swoje zastosowanie. Dość często stosowane są w przemyśle płyty zrobione z trudnościeralnych stali, które mają dużo większą wytrzymałość mechaniczną od tradycyjnych.