Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Co możemy zrobić, jak grunt jest za bardzo słaby, ażeby zbudować w takim miejscu dom? Trzeba go wzmocnić

  • Posted on: 7 October 2021
  • By: addmean
Każdy budynek jest tak trwały i solidny jak jego fundamenty. Ażeby jednak zabudować fundament trzeba początkowo zbadać grunt. Dane, jakie uzyskamy po zbadaniu gruntu pozwolą nam zdefiniować obciążenie. To podstawa właściwe zaprojektowanego domu. Są także grunty, które są dosyć mało spoiste albo słabe. W takiej sytuacji potrzebne jest wzmacnianie gruntów. Dopiero po takim działaniu jesteśmy w stanie posadowić w takim miejscu budynek. Jest parę sposobów wzmacniania gruntów.


Plac budowy
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest ubijanie. Jest to najbardziej prosty sposób wzmacnia gruntów piaszczystych, jakie znajdują się pod małymi oraz lekkimi obiektami. Trzeba moczyć taki grunt niewielką ilością wody, a następnie ubijać go ubijakami mechanicznymi albo ręcznymi. Może się wydarzyć, iż nośność gruntu będzie za bardzo mała, w takiej okoliczności powinniśmy wykorzystać zagęszczanie gruntów ,http://www.spoiwex.pl/o-firmie.htmliewielkimi kamieniami ubijanymi warstwami. Gdy tak zagęszczamy grunt bardzo mokry, warto stworzyć ścianki szczelne wokół zagęszczonego odcinka.

Kolejny typ to zastrzyki z zaprawy cementowej. Należy wbić na odpowiednią głębokość stalowe rury, do których przewodami gumowymi dostarcza się pod ciśnieniem płynną zaprawę cementową. Taka zaprawa odpowiednio wypełnia przestrzenie międzycząsteczkowe w gruncie. To z pewnością powiększy jego szczelność a także wytrzymałość. W dość identyczny sposób wzmocnić można grunty metodami chemicznymi, jak wprowadzamy do gruntu związki, czy spoiwa budowlane, które zawierają szkło wodne albo polimery .

Ostatnia z metod, to wzmacnianiehttp://www.spoiwex.pl/produkty.htmlzamy grunt z zaczynem stabilizującym, który wprowadzany jest strumieniowo pod wysokim ciśnieniem. Może tak wzmacniać różnego rodzaju grunty. Pasuje więc do gruntów organicznych, torfowych ale także luźnych piasków o różnorodnej granulacji. Takie wzmacnianie efektywnie zastępuje ściany szczelinowe lub pale. Podczas pierwszego etapu wzmacniania, należy drążyć grunt do głębokości, która jest ustalona w projekcie. W okresie wiercenia stosuje się płuczkę wodną lub bentonitową.


Fundament pod budowę domu jednorodzinnego
Author: sscornelius
Ciecz tłoczona pod ciśnieniem jest bardzo pomocna w wierceniu. Po osiągnięciu zaplanowanej głębokości rozpoczynamy strumieniowe tłoczenie zaczynu przez dysze, które są zlokalizowane w dolnej części żerdzi. To jaki sposób wybrać zależy od szeregu czynników, lecz tak naprawdę zależy od wielkości budynku i rodzaju gruntu. Więcej na
spoiwex.pl