Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakie mamy najbardziej popularne rodzaje poddaszy? W jaki sposób są one wykorzystywane na co dzień?

  • Posted on: 11 May 2022
  • By: addmean
Stawianie własnego domu to konieczność podjęcia sporej ilości decyzji, jakie zaważą na późniejszym komforcie użytkowani tego typu budynku mieszkalnego. Jedną z decyzji jest pomyślenie nad rodzajem poddasza.
zbliżenie - dom
Author: ​ Diego Adan Rios
Source: http://www.flickr.com


Jakie można wymienić częste wybory?


Sporo ludzi decyduje się na projekt, gdzie znajduje się poddasze użytkowe. Wtedy jest do dyspozycji o pełnych wymiarach parter budynku, z kolei góra ma często sporą ilość skosów, z tego względu wymaga pomysłowego zaaranżowania. Projekty takich miejsc mają naprawdę dużo wyjątkowych możliwości, gdy chodzi o aranżację, z kolei nie da się ukryć, że funkcjonalność piętra ze skosami jest gorsza niż dolnej kondygnacji.

Zaciekawił Cię ten wpis? Więc wejdź na naszą inną witrynę - tam można zobaczyć również (https://www.itb.pl/badania-geotechniczne.html) świeże wątki, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Z tej przyczyny też w takich domach najczęściej to dolna część jest taką intensywniej użytkowaną częścią zwaną dzienną, a góra idealna jest do zagospodarowania takiej strefy nocnej, w jakiej możemy zaaranżować ładną sypialnię. Wtedy skosy nie będą zbyt dużym problemem.


Warszawa
Author: Wawel Service


Z kolei, innym typem projektów są budynki parterowe, gdzie poddasze jest nieużytkowe. tego typu budynki z reguły zajmują więcej przestrzeni na posesji, tym bardziej jeżeli chcielibyśmy posiadać większy metraż. Natomiast na pewno są dość funkcjonalne, tym bardziej dla osób w starszym wieku, jak i niepełnosprawnych, gdyżcała powierzchnia może być na tym samym poziomie i być łatwiej dostępna.
W takim projekcie poddasze pełni z reguły funkcję strychu, na jaki nie zagląda się aż tak często. Jak widzimy, różnica w obu pomysłach jest znacząca, a wybór wbrew pozorom nie jest łatwy. Wszak podejmujemy decyzję na bardzo długie lata.