Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak wybrać projekt domu mądrze?

  • Posted on: 1 December 2022
  • By: addmean
W natłoku paręnastu tysięcy osiągalnych na polskim rynku typowych projektów, ciężko jest zdecydować o najodpowiedniejszym rozwiązaniu architektonicznym zapewniającym równolegle ciekawy wygląd, funkcjonalność a także dodatkowo energooszczędność, jaka na szczęście staje się murowanym kierunkiem przyszłości budowlanki.


drzwi wejściowe
Author: Paul Flint & Company
Source: http://www.flickr.com


Obrusy na stół
Author: home-you.com
Source: home-you.com
Dla grosów inwestorów decydujących się na budowę domku, podstawą jest ograniczanie kosztów budowy. Każdy w dzisiejszych czasach stara się pobudować solidny lokal mieszkalny przy jak najmniejszych kosztach.

Czy szukasz na stronie śrubki viking czegoś niezwykle interesującego? Namawiamy zatem do nowego wpisu. Należy tylko wejść w poniższy link.

Jest to rzecz normalna oraz zrozumiała w dzisiejszych czasach. Niestety planując budowę zapominamy o tym na początku , a więc przy doborze gotowego projektu, czy przy realizacji planu indywidualnego. Zachwycają nas ładne wizualizacje domów, jakie pod względem wydatków inwestycji nie są tanie w realizacji. Nierzadko się wówczas zdarza, że kupimy projekt, jaki nas ujął, a dopiero przy faktycznej wycenie jego realizacji dostajemy bólu głowy po czym próbujemy wszelkich rozwiązań na zredukowanie kosztów. I w większości wypadków kończy się to i tak zmianami adaptacyjnymi wyselekcjonowanego przez nas planu. Przedstawiamy Państwu parę porad, które na pewno pozwolą nam na oszczędnie jak też prędko postawić, ustrzec się przed problemami użytkowania mieszkania i przede wszystkim zamieszkiwać energooszczędnie. Poprzeglądaj w internecie projekty tanich domów. Przy doborze projektu istotniejszy będzie jego układ funkcjonalny od środka niż widok zewnętrzny. Elewację zewnętrzną zawsze możesz sobie urozmaicić bardzo prostymi a także niedrogimi rozwiązaniami. Do tego, dopiero na końcu można ją dostosować do sąsiedztwa. Układ jak też rozmiary wnętrz odmienić będzie o wiele trudniej i łączy się to z niepożądanymi zmianami konstrukcyjnymi. Kształt domku winien być zwarty o jak najbardziej regularnych kształtach, na przykład kwadrat bądź prostokąt.


Każdy gzyms, uskok lub wykusz w sposób znaczący podraża koszty budowy, na jakie składa się droższa robocizna i dodatkowe koszta materiałów ponadprogramowych - na przykład koszt trzech wnęk okiennych w wykuszu. Zamiast wykusza z trzema oknami wstawmy jedno, ale większe okno.


Jeśli komuś zależy na ograniczaniu kosztów budowy, z pewnością powinien wybrać projekty małych domów z garażem z dwuspadowym dachem.