Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak dokładnie są nagrywane utwory muzyczne, najważniejsze wyposażenie dobrego studia nagraniowego.

  • Posted on: 30 November 2022
  • By: addmean
Muzyka towarzyszy nam na każdym kroku, tak naprawdę obecna jest ona w zasadzie wszędzie. Można zresztą przyglądnąć się spacerującym obok ludziom, duża ich część będzie miała na głowie słuchawki i słucha jakiś piosenek. Muzyka też wykorzystywana jest komercyjnie, na przykład w spotach reklamowych i promocyjnych.
Nagranie słuchowiska
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Lecz o ile wszyscy muzyki słuchają, to niewiele osób tak naprawdę ma świadomość, jak muzyka jest tworzona do postaci, którą słyszymy na co dzień w radiu czy odtwarzaczu MP3.

Jeśli Twym celem na dziś jest znalezienie następnego tak nietypowego tekstu jak ten, to bardzo zalecam tę witrynę. Przemyśl to - ona przypadnie Ci do gustu.

Okazuje się, że zdecydowana większość muzycznych utworów powstaje w profesjonalnych studiach nagrań, to znaczy w odpowiedni sposób wyposażonych miejscach, w których się je nagrywa. Tu większość nas skojarzy ogromny stół z wieloma rzędami gałek a także muzyków ze słuchawkami na uszach, grających swój utwór. I rzeczywiście właśnie tak wygląda studio nagrań, chociaż w tych rzeczywistych jest dużo więcej sprzętu oraz ludzi obsługujących. I jest to sprzęt naprawdę bardzo profesjonalny, dzięki któremu można będzie nagrywać ścieżki dźwiękowe o najwyższej jakości.

Profesjonalne nagraniowe studio składa się z kilku pomieszczeń. Podstawowym z nich jest reżyserka, w niej właśnie zamontowane są prawie wszystkie urządzenia do miksowania, nagrywania i obróbki dźwięku. Zaliczają się do nich rejestratory, mikrofony, miksery, wzmacniacze gitarowe i equalizery, każde jest obsługiwane przez doświadczonych techników. Kolejnym niezwykle istotnym pomieszczeniem jest sala nagrań.


Musi być ona dobrze odseparowana od otoczenia, dzięki czemu dźwięki pochodzące z otoczenia nie zakłócą pracy muzyków, przeważnie taka izolacja będzie obejmować nie tylko ściany lecz także podłogę i sufit. W profesjonalnych studiach nagrań reżyserka oddzielona jest od sali nagrań oknem, dzięki czemu głos dostaje się bezpośrednio do urządzeń nagrywających a nie rozchodzi się po pomieszczeniu. Jeśli to wszystko się zapewni, to na pewno wszystkie albumy i single z Fabryki Dźwiękuff będą odpowiednio nagrane , a muzycy, którzy zdecydują się skorzystać z tego właśnie studia będą w pełni usatysfakcjonowani ze współpracy.