Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

O czym pamiętać, kiedy kupujemy mieszkanie? Czy dobrze zakupić je na rynku wtórnym czy pierwotnym? Jak jest lepiej?

  • Posted on: 5 March 2022
  • By: addmean
Zapewne każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niezbędną rzeczą jest zakup własnego mieszkania. Własne lokum to jak najbardziej poczucie bezpieczeństwa, to elementarna potrzeba, od której zależne jest bardzo wiele.


Przede wszystkim, przymierzając się do kupna własnego mieszkania nie powinniśmy dać ponieść się emocjom.

Wejdź na stronę twórcy. Namawiamy Cię gorąco! A to dlatego, że czeka tam na Ciebie masa dodatkowych oraz interesujących szczegółów.

Racjonalnie rozważmy wszelkie za i przeciw, sprawdźmy, jakie mamy możliwości oraz ewentualności, które gwarantuje nam rynek nieruchomości. Jedną z najbardziej ważnych decyzji, z jaką powinien mierzyć się potencjalny nabywca, jest kupno mieszkania pod kątem jego nowoczesności, czy lepsze są mieszkania nowe czy “stare”, co oznacza te z rynku wtórnego.

mieszkania
Source: pixabay.com
W dzisiejszych czasach sytuacja na rynku nieruchomości mieszkalnych jest taka, że panuje tam znaczna różnorodność jednocześnie w sferze jakości mieszkań, ale i standardów, jakie gwarantują. Identycznie możemy powiedzieć o wieku mieszkania oraz jego zużycia, ale i oczywiście ceny. By zakupić najlepsze mieszkanie konieczny jest właściwy deweloper, który może zapewnić faktycznie interesujące mieszkanie w najlepszej lokalizacji.

Według różnorakich badań osoby, jakie zdecydowały się na zakup nowych deweloperskich mieszkań, pokazało, iż jedną z największych zalet tego rodzaju inwestycji jest możliwość wykończenia, lecz również urządzenia mieszkania wedle własnych preferencji. Następnym argumentem, jaki wpływa na fakt, iż częściej kupujemy na rynku pierwotnym, jest cena. Według wielu klientów, jacy szukają nowego mieszkania, oferty u deweloperów są dość porównywalne cenowo, z mieszkaniami jakie oferowane są na rynku wtórnym.


Kolejnym argumentem za tym, że korzystniej zakupić mieszkanie w nowym budownictwie jest fakt, iż są tam nowatorskie technologie, które sprawiają, że nieruchomość jest bardziej przyjazna, tańsza w eksploatacji, oparta o nowatorski budulec, różne atesty oraz certyfikaty. Inne istotne czynniki, które musi brać pod uwagę kupujący mieszkanie odnoszą się do materiału, z którego został wykonany budynek. Ma to wielki wpływ na właściwości konstrukcyjne całego obiektu, ale także jakości, szybkości zużycia lub mikroklimatu wewnątrz pomieszczenia. Dobrze mieć to na uwadze przed nabyciem mieszkania.