Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak można wykorzystywać rozmaite typy szkła do wykańczania swoich mieszkań i domów.

  • Posted on: 9 October 2020
  • By: addmean
szkło jest niezwykle powszechnie wykorzystywanym materiałem wykończeniowym i budowlanym. O ile większości z nas kojarzyć się przede wszystkim będzie z szybami w drzwiach pokojowych oraz oknach, to jego wykorzystanie będzie dużo większe.


Całkowicie inny będzie również typ szkła wykorzystywanego w tych zastosowaniach.
Część osób będzie miała obawy jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i wytrzymałość używanego jako wykończeniowy materiał szkła, jednak współczesne technologie produkcji sprawiają, że doskonale dobie ono radzi. Przykładowo tafle szkła wykorzystywane na balustrady są specjalnie hartowane, przez co ich mechaniczna wytrzymałość jest naprawdę wysoka. Dodatkowo można je jeszcze skleić, w takiej metodzie między dwie cienkie szklane tafle daje się warstwę bezbarwnej folii.

Koniecznie poznaj najnowszy materiał (https://mechanika-service.com/wozki-paletowe-paleciaki) na omówiony tutaj temat. Nie daj się prześcignąć innym! Popraw swoją wiedzę na to zagadnienie.

Przy tej odmianie szkła nawet poważniejsze uszkodzenia spowodują jego popękanie, lecz całość powinna się trzymać. Kolejną istotną rzeczą jest także to, że hartowane szkło po uszkodzeniu nie będzie zostawiać kawałków o ostrych krawędziach.


Rozmiar
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com


Hartowane szkło znalazło naprawdę dużo zastosowań w wielu domach i mieszkaniach, a wyjątkową popularnością cieszą się we Wrocławiu, choć w dalszym ciągu przez wielu uważane za surowiec dość ekskluzywny. Często wykonuje się z niego wspomniane już balustrady do schodów, takie konstrukcje nie tylko będą całkowicie bezpieczne, lecz również bardzo ładnie wyglądają. Tafle hartowanego szkła używane są także jako drzwi wewnętrzne, blaty na stoliki czy nawet kabiny prysznicowe na wymiar-(więcej o kabiny prysznicowe na wymiar).

Jeśli zainteresował Cię prezentowany wątek, to obejrzyj także (https://www.invado.pl/produkty/dostepne-szyby/krysztal-fazowany-przydymiony) inne równie ciekawe strony, które posiadają nie mniej istotne informacje.

W każdej tej sytuacji użyty typ szkła zapewnia odpowiedni poziom wytrzymałości i pełne bezpieczeństwo przy rozbiciu.


plac zabaw i przedszkole
Author: Frogn kommune
Source: http://www.flickr.com


styl
Author: Eric C. Späte
Source: http://www.flickr.com


Szkło hartowane ma bowiem taką cechę, że rozbija się na drobniutkie części bez ostrych brzegów, jakie mogłyby spowodować zranienie. Coraz większą popularnością szkło cieszy się także wśród osób urządzających swoje łazienki i kuchnie.W ostatnim czasie ogromną popularność zyskuje bowiem szkło typu lacobel-(dowiedz się więcej). Jego największym plusem jest to, że z jednej strony tafli jest naniesiony jakiś kolor czy rysunek, dając tym samym bardzo interesujące efekty wizualne.