Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Nabyć mieszkanie czy wybudować dom?

  • Posted on: 30 November 2022
  • By: addmean
Dużo osób stojących przed zdecydowaniem o nabyciu lokalu ma problem z podjęciem decyzji czy nabyć nieużywane mieszanie od dewelopera bądź wybrać coś z mieszkań używanych? Jak jest więc rzeczywiście? Czy lepiej zdecydować się na nowe mieszkanie od dewelopera? Wszystko zależy od Twoich zamierzeń na przyszłość i możliwości finansowych. Zakup mieszkania w znanym mieście np. Warszawa, dzielnica Wilanów to ogromny wydatek. Gdybyś wybrał zakup w trochę mniej ciekawej okolicy za te same pieniądze mógłbyś kupić dom o wielkości kilkuset metrów a nie małe mieszkanie.


mieszkanie
Author: EnergieAgentur.NRW
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś pewny, że za kilkanaście lat sprzedasz mieszkanie to kupuj takie, które będzie pożądane na rynku - dzięki temu lżej będzie Ci sprzedać.

Sprawdź szczegóły w tekście (http://www.royal-nieruchomosci.com/domy-na-sprzedaz-koszalin/), znajdziesz tam jeszcze bardziej szczegółowe informacje, które na pewno także będą dla Ciebie godne uwagi.

Pamiętajmy, że deweloperzy sprzedają mieszkania w stanie podstawowym - a więc czeka Was jeszcze malowanie i urządzenie mieszkania a to jest związane z sporymi wydatkami. Kupienie gotowego mieszkania to jednak komfort - otrzymujesz klucze i jedyne czym się martwisz to wyposażeniem według własnych upodobań. Decydując się na budowę domu od początku musisz liczyć się z dużą ilością spraw do załatwienia, koniecznością pilnowania ekip budowlanych i ciągle wyskakującymi problemami.

Dodatkowo, może okazać się, że wybranie działki w dogodnej lokalizacji wcale nie jest takie proste - deweloperom znacznie prościej wybudować blok w centrum miasta. Nieznajomość prawa, jedna pomyłka, wbrew pozorom nieistotna może okazać się powodem do ogromnego wzrostu kosztów.
Aktualne mieszkania od deweloperów (zobacz tu rp33.pl) są ciekawe pod względem lokalizacyjnym, układ mieszkań jest na tyle właściwy, że zawsze da się wybrać coś dla siebie i co ważne - przecież masz szanse kupić mieszkanie tak duże jak tylko potrzebujesz.


Największą zaletą nabywania nieruchomości od dewelopera jest jednak gwarancja wyjątkowej ceny oraz minimum biurokratycznych formalności. Koszt kupna nie często jest dużo wyższy od samodzielnej budowy, dlatego że firmy deweloperskie oferują niedrogie surowce budowlane a także zatrudniają pracowników na pełen etat. Tak więc podjęcie właściwej decyzji o budowie czy też zakupie mieszkania jest bardzo trudne - każdy ma wyjątkowe spojrzenie na sprawę.
Autor: Aleja Rzeczpospolitej 33