Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Należy sprawdzać grunt, na jakim rozpoczniemy działania budowlane

  • Posted on: 18 April 2019
  • By: addmean
Nie ma znaczenia, czy chcemy rozpocząć budowę domu na swojej działce, czy być może chcemy postawić halę produkcyjną, albo drogę. Ciągle warto sprawdzić grunt, sprawdzić z czego się składa, czy będzie w stanie utrzymać dany ciężar, czy ziemia nie będzie się osuwała, albo czy nie okaże się, że gdzieś blisko powierzchni znajduje się woda, przez co, co chwilę mamy szansę zostać zalewani, a tego bez wątpienia byśmy nie pragnęli. Dlatego właśnie ciągle należy wcześniej zbadać grunt.

Sondowania CPTU to najlepszy sposób

pole uprawne
Author: Joao Bento
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy mieć pewność, że cały ten pomiar odbywa się w odpowiedni sposób oraz iż jest on robiony rzeczywiście rzetelnie, to bez wątpienia musimy zadbać o to, aby odbywał się on przez sondowania statyczne. Za pomocą właściwego urządzenia, które jest bardzo czułe, możemy uważnie zobaczyć skład podłoża gruntowego, a co się z tym wiąże, możemy mieć świadomość, iż nic nas nie zadziwi w chwili, jeśli już przejdziemy do budowy. Takie pomiary pewnie że muszą trochę trwać, nie mniej warto je zrobić, ponieważ potem mamy szansę żałować własnego pośpiechu, a tak przynajmniej będziemy zaznaczyli czego mamy szansę się spodziewać, a co się z tym wiąże, będziemy na to rzeczywiście właściwie przyszykowani.
Teraz możemy badać znacznie więcej parametrów

Turbiny wiatrowe
Author: bogenfreund
Source: http://www.flickr.com/photos/bogenfreund/465058200/
Warto tu zaznaczyć, że sondowanie CPTU jest bardzo dokładne, dzięki nowoczesnej technologii możemy dużo powiększyć liczbę sprawdzanych parametrów, a co się z tym łączy, dostajemy gwarancję, że wynik będzie niesamowicie dokładny i iż nie dojdzie tutaj do najmniejszej pomyłki. Co więcej mamy szansę też prowadzić rejestr ciśnienia wody w porach, co pozwoli nam cały czas kontrolować sytuację i jednocześnie przyrównywać ze sobą wszystkie dostarczane wyniki.

Im dokładniej tym lepiej

Bez wątpienia im dokładniejszy będzie pomiar, który wykonamy, tym wspanialej będzie potem przebiegała budowa. Warto dokładnie sprawdzić z czym mamy do czynienia, co nas może zaskoczyć i czy wszystko przedstawia się dokładnie tak, jak w urzędowych pismach, które dostaliśmy. Na szczęście sprzęty do pomiaru są teraz niesamowicie delikatne, a co się z tym wiąże, możemy być przekonani, iż całość pomiarów będzie na pewno niesamowicie idealna i nie będzie budziła żadnych wątpliwości. Zapraszam do zgłębienia tematu - kliknij