W naszym kraju jest wiele miejsc, w które można wyskoczyć jedynie na weekend, ale także na dłużej. W dowolnym zakątku naszego kraju można nieźle wypocząć i naładować akumulatory po trudach codzienności, pod warunkiem, że dopasujemy miejsce do własnych upodobań. Ofert jest całe mnóstwo, zwłaszcza latem.


znajdź na stronie
Author: ClearSense
Source: ClearSense
Aby wybrać się na fajny urlop w Polsce, nie musimy wiele organizować, lecz przed wyszukaniem kwater przede wszystkim skupmy się na tym, co chcemy robić – czy zależy nam na wakacjach aktywnych czy na zupełnym lenistwie. Praktycznie każdy obszar Polski sprawdzi się na wyjazd weekendowy, ale atrakcje trzeba sobie dobrać do tego, jaki rodzaj odpoczynku preferujemy. Góry, morze, równiny, czy jeziora, a może wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego na wsi? Jeśli chcemy wypocząć aktywnie, postawmy na wypad w góry. Południe Polski jest bajkowe, a ludzie mili i . Możemy skorzystać z takich atrakcji jak długie spacery, piesze wędrówki, zdobywanie szczytów, ale również można przepłynąć się rowerami wodnymi napędzanymi siłą naszych mięśni, zaliczyć spływ kajakowy.

Jeżeli lubimy piesze wędrówki po górach i mamy stosowny osprzęt, wybierzmy Tatry lub Beskidy, jednak jeśli jesteśmy niewprawionymi piechurami, wybierzmy Karkonosze (koniecznie Śnieżkę i Szczeliniec), Pieniny lub Bieszczady (z licznymi połoninami). Pomiędzy zdobywaniem kolejnych szczytów zregenerować się można zwiedzając miejscowe zabytki, na przykład w Karpaczu. Jeśli nie w naszym guście są góry, możemy zaplanować wyjazd na weekend nad rzekę: http://www.ruszajwpolske.pl/ofertySpecjalne/romantyczne_chwile/13,1,index.html. Zarówno piękne Mazury, jak i jakieś jezioro niedaleko naszego regionu to niezłe pomysły, szczególnie jeśli znajdziemy sobie domek w pobliżu lasu. Połączenie wody, która działa uspokajająco, chłodząco i relaksująco i lasu, który daje cień i wyciszenie nawet w gorący dzień, zawsze zda egzamin. Wycieczka rowerowa, rowery wodne, łódki, badminton czy normalne kąpiele w jeziorze – to sprawdzony sposób na relaks! Wyjazd na weekend wystarczy, żeby skorzystać ze sprawdzonych nadwodnych atrakcji. Jeśli na co dzień jesteśmy fanami życia w mieście, weekend możemy spędzić w gospodarstwie agroturystycznym – będzie to nie tylko weekend (kliknij i sprawdź

jazda na rowerze
Author: Media Forum
Source: Media Forum
Urlop w Polsce to całkiem sporo możliwości – od aktywnego, wypełnionego atrakcjami wypoczynku w górach, po totalnie leniwy wypad na wieś. Gdziekolwiek ostateczniepojedziemy pamiętajmy, aby starać się na trochę zmienić otoczenie, by nawet chwilowym wyjazdem podładować akumulatory.