Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Terminy, o jakich czasami nie mamy pojęcia. Zjawiają się w odpowiednim momencie, więc dobrze je znać

  • Posted on: 4 September 2020
  • By: addmean
Nieznane terminy, pojęcia i definicje pojawiają się w naszym życiu a później o nich zapominamy. Niektórym trzeba poświęcić uwagę, inne nie są nic nie warte, najzwyklej zjawiają się tylko na chwilę, więc błyskawicznie o nich zapominamy. Jednakowoż nawet takie „krótkie” terminy powinniśmy dokładnie znać, by zaplanowaną rzecz, jak najsprawniej wykonać. Nie obejdzie się w takim momencie bez dogłębnego poznania tematu, jego właściwości, wszystkich cech szczególnych.
Często to właśnie przy budowaniu domu powinniśmy poznać multum nowych pojęć, zależności i zagadnień. Aż zastanowienie bierze, iż tak mało znaliśmy – takie mogą pojawić się w głowie myśli, kiedy każdy dzień zapewnia nowe pojęcia. W tym artykule warto skupić się na dwóch niezwykle interesujących, aczkolwiek nieznanych terminach, jak badanie zagęszczenia gruntu i odwierty geotechniczne. Badanie gruntu pozwoli Ci ustalić czy wbudowane gruntu jest właściwe z ustaleniami projektowymi.

Jeśli omawiany tekst Cię zaintrygował, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł, który opisuje pokrewne tematy.

W najczęstszych przypadkach dokonuje się sprawdzenia warstwy podłoża drogowego, a także fundamentów, chodników.


grunt
Author: Dimitris Siskopoulos
Source: http://www.flickr.com
Warto przeprowadzić ten zabieg, gdyż dzięki temu określisz, czy projektowe ustalenia są faktyczne z rzeczywistym wbudowaniem gruntu (z pomocą przyjdzie Ci ). Jeśli nie, można zawsze dogęścić grunt lub wykonać określone rozwiązania zastępcze, na przykład stabilizację. Co ważne, brak tej kontroli to ryzyko, iż spotkają Cie szkody, jakie jest w stanie wywołać przykładowo osiadający grunt. Tak samo istotne są badania geotechniczne, szczególnie, kiedy w planach jest podpiwniczenie budynku. Geotechnik dzięki temu jest w stanie określić jaki poziom ma woda gruntowa, jednocześnie wystawić ocenę, jakie są wahania aktualnego poziomu. te badanie w najwyższym stopniu się sprawdzają, kiedy jesteśmy w stanie określić usytuowanie i zarys przyszłej nieruchomości. W tej sytuacji geotechnik całkowicie wie, w których miejscach powinniśmy dokonać odwiertów (przeczytaj: badanie vss).

Dość często jest tak, że działka jest na tyle duża, że nie wiadomo, w którym miejscu stanie dom. W tej okoliczności konieczne jest dokonanie większej ilości odwiertów, tak więc zapłacimy więcej za ten zabieg. Mimo tego, należy to zrobić, ponieważ wtedy prościej będzie nam podjąć decyzję, jak działamy dalej.

Chcesz zgłębić inny aspekt prezentowanej sprawy? Przejrzyj więcej porad tutaj (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/komercyjne-oczyszczalnie-sciekow/biodisc-modular-lokalna-oczyszczalnia) - one niewątpliwie mogą rzucić nowe światło na omawiany temat.

Może tak się zdarzyć, iż w jednym z obszarów fundamentowanie budynku będzie prostsze, w drugim trudne.