Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Niedoceniane góry najlepszym pomysłem na wypoczynek

  • Posted on: 19 February 2022
  • By: addmean
Zbliża się okres urlopów, wszyscy zatem planują dokąd wyjadą na wytęskniony i - przyznajmy to otwarcie - zasłużony po żmudnej rocznej pracy odpoczynek - trzeba nam wypoczynku. Odpoczywamy w najróżniejszy sposób, zależy to głównie od naszego charakteru, jedni z nas wolą opalać się na plaży w Ustce czy też Grecji, inni preferują bardziej czynny odpoczynek - z plecaczkiem wędrują bliżej lub dalej.

Noclegi w górach
Author: Els
Source: http://www.flickr.com
Tym ostatnim rekomenduję nie najpopularniejszą w gorące miesiące rozrywkę, mianowicie eskapadę w góry. Najpopularniejsze bez wątpienia są Tatry, ale nie mniej urokliwe są inne, mniej cenione pasma górskie.

Jeśli sądzisz, że opisywany tutaj wpis jest cenny oraz poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten link, a zobaczysz więcej informacji hotel hp park plaza wrocław.

Przykładem mogą tu być Pieniny - fragment Karpat leżący pomiędzy najbardziej popularnymi Polskimi górami, wzmiankowanymi już Tatrami oraz Beskidami. Niedoceniane Pieniny oferują nam wiele atrakcji, poczynając od ukrytych dla laików sekretów po śliczne pejzaże. Sekrety o jakich mowa to budowa geologiczna. Geolodzy mówią, że struktura tych gór oraz sposób ich powstania to jedna z najciekawszych tajemnic tejże właśnie dyscypliny nauki. Zadziwiające iż w XXI wieku czegoś jeszcze nie wiemy o tak - wydawało by się - prozaicznej rzeczy jaką jest nieogromne pasmo górskie!

Świetnym miejscem na zapoczątkowanie przygody z geologicznymi sekretami może być Szczawnica (pensjonaty Szczawnica). Starczy wpisać w przeglądarce sformułowanie: pensjonaty Szczawnica a łaknący splendorów geolog znajdzie wygodne miejsce na relaks po eskapadach w góry w poszukiwaniu odkrycia sekretów sprzed miliardów lat. Pieniny to również kapitalne miejsce dla admiratorów przyrody. Panujący tu klimat jak też bogactwo dostępnych źródeł wody powodują, że blisko połowa znanych w Polsce gatunków zwierzaków zamieszkuje dokładnie te góry (w tym parę gatunków występuje wyłącznie w Pieninach).

motyl
Author: Jose Luis Cernadas Iglesias
Source: http://www.flickr.com
Wyjątkowo interesujące są gatunki owadów, w tym rzadkie motyle. Dla wielbiciela natury noclegi w Pieninach są kapitalnym rozwiązaniem. Rzecz jasna nadmienione miasto Szczawnica jest to znane od dwóch stuleci uzdrowisko, w związku z tym hasło: pensjonaty Szczawnica prawdopodobnie wpisują również kuracjusze. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, chorób stawów. W Szczawnicy możemy również wynająć rower po czym wybrać się na dwugodzinną wyprawę do Czerwonego Klasztoru.