Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Niedoceniane góry najlepszym pomysłem na wypoczynek

  • Posted on: 30 November 2022
  • By: addmean
Zbliża się okres urlopów, wszyscy zatem planują dokąd wyjadą na wytęskniony i - przyznajmy to otwarcie - zasłużony po żmudnej rocznej pracy odpoczynek - trzeba nam wypoczynku. Odpoczywamy w najróżniejszy sposób, zależy to głównie od naszego charakteru, jedni z nas wolą opalać się na plaży w Ustce czy też Grecji, inni preferują bardziej czynny odpoczynek - z plecaczkiem wędrują bliżej lub dalej.

Noclegi w górach
Author: Els
Source: http://www.flickr.com
Tym ostatnim rekomenduję nie najpopularniejszą w gorące miesiące rozrywkę, mianowicie eskapadę w góry. Najpopularniejsze bez wątpienia są Tatry, ale nie mniej urokliwe są inne, mniej cenione pasma górskie.

Przykładem mogą tu być Pieniny - fragment Karpat leżący pomiędzy najbardziej popularnymi Polskimi górami, wzmiankowanymi już Tatrami oraz Beskidami. Niedoceniane Pieniny oferują nam wiele atrakcji, poczynając od ukrytych dla laików sekretów po śliczne pejzaże. Sekrety o jakich mowa to budowa geologiczna. Geolodzy mówią, że struktura tych gór oraz sposób ich powstania to jedna z najciekawszych tajemnic tejże właśnie dyscypliny nauki. Zadziwiające iż w XXI wieku czegoś jeszcze nie wiemy o tak - wydawało by się - prozaicznej rzeczy jaką jest nieogromne pasmo górskie!Świetnym miejscem na zapoczątkowanie przygody z geologicznymi sekretami może być Szczawnica (pensjonaty Szczawnica). Starczy wpisać w przeglądarce sformułowanie: pensjonaty Szczawnica a łaknący splendorów geolog znajdzie wygodne miejsce na relaks po eskapadach w góry w poszukiwaniu odkrycia sekretów sprzed miliardów lat. Pieniny to również kapitalne miejsce dla admiratorów przyrody. Panujący tu klimat jak też bogactwo dostępnych źródeł wody powodują, że blisko połowa znanych w Polsce gatunków zwierzaków zamieszkuje dokładnie te góry (w tym parę gatunków występuje wyłącznie w Pieninach).

motyl
Author: Jose Luis Cernadas Iglesias
Source: http://www.flickr.com
Wyjątkowo interesujące są gatunki owadów, w tym rzadkie motyle. Dla wielbiciela natury noclegi w Pieninach są kapitalnym rozwiązaniem. Rzecz jasna nadmienione miasto Szczawnica jest to znane od dwóch stuleci uzdrowisko, w związku z tym hasło: pensjonaty Szczawnica prawdopodobnie wpisują również kuracjusze. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, chorób stawów. W Szczawnicy możemy również wynająć rower po czym wybrać się na dwugodzinną wyprawę do Czerwonego Klasztoru.