Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jaki domek postawić na rekreacyjnej działce w górskim terenie? Co będzie tu dobry wyborem?

  • Posted on: 1 June 2022
  • By: addmean
Wreszcie kupiliśmy naszą długo wyczekiwaną działkę w górach. Zgodnie z naszymi planami będzie ona odskocznią od życia w mieście, w jakim niestety wciąż jesteśmy zmuszeni mieszkać przez wzgląd na pracę. Jednak jest ona na tyle blisko, że możemy spędzać tam każdy weekend. Właśnie ze względu na to warto rozejrzeć się za odpowiednim projektem domku, który niekoniecznie musi być specjalnie dużych rozmiarów, natomiast powinien pełnić swoje podstawowe funkcje, a do tego dobrze komponować się z wyjątkowym otoczeniem. Co jest w tym wypadku najlepsze?


Dobrym pomysłem będą domy z drewna. Drewno jest surowcem świetnie prezentującym się w naturalnym otoczeniu.

Bez obawy - zobacz link, który kieruje do analogicznej strony. Odnajdziesz na niej dające do myślenia posty w kontekście do przedstawianego tutaj zagadnienia.

Przecież nikt chyba nie wyobraża sobie stawiać takiego domu w mieście, jednak w zielonej okolicy z pięknym widokiem na góry to niemal idealne połączenie. Na pewno zanim zdecydowaliśmy się na ten kawałek ziemi, jaki miał być naszym miejscem relaksu i odskocznią od codziennych stresów, mieliśmy wizję długich wieczorów i poranków spędzonych na tarasie domu. Pyszna, gorąca kawa wypita z rana w takim miejscu będzie czymś niesamowicie przyjemnym. Otóż sporo z projektów tego typu budynków zawiera już tarasy drewniane, które nawet dodadzą uroku takiemu domkowi. Niektóre z tego typu koncepcji posiadają taras, który ma możliwość zamykania takiej przestrzeni, na przykład na wypadek kiepskiej pogody, co jest dosyć uniwersalnym pomysłem; zob. . Warto coś takiego przemyśleć.
taras
Author: Juan de Dios Santander Vela
Source: http://www.flickr.com


Zastanawiając się nad tym, w jaki sposób drewniany dom zniesie różne warunki atmosferyczne należy pamiętać o tym, iż elewacje drewniane, są zapewne bardziej wymagające jeśli chodzi o utrzymanie ich w dobrym stanie, jednak cały nasz wysiłek włożony w zachowaniu ich w doskonałym stanie bez wątpienia się zwróci. Oczywiście ten surowiec należy zabezpieczać, chronić przed szkodnikami, impregnować. Jednak dzisiaj jest tak dużo doskonałych, wszechstronnych produktów na rynku, że najczęściej możemy już dzięki pojedynczemu zabiegowi osiągnąć świetny rezultat.

Oprócz tego drewno jest świetnym izolatorem, dającym lepszy komfort ciepła. Oczywiście ogrzewanie w zimne dni jest potrzebne, natomiast ze względu na niewielką powierzchnię domu, kominek na drewno w środkowej części domu powinien pełnił dobrze swoją rolę. Przewody, jakie rozprowadzą ciepłe powietrze na cały dom, dopełnią świetnie całość instalacji.