Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Zapoznaj się z potencjałem piaskarki. Co można wytworzyć przy użyciu tego narzędzia i gdzie szukać usługi piaskowania.

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
Jeżeli pragniemy nadać szklanej powierzchni niepowtarzalnego charakteru naszym sprzymierzeńcem w tym zadaniu będzie piaskowanie. Ta metoda umożliwia wydrążenie w szkle dowolnego motywu, za pośrednictwem procesu matowienia.


Zastosowanie matowienia szkła w dekoracji różnorodnych powierzchni

zbiornik ciśnieniowy
Author: Newtown grafitti
Source: http://www.flickr.com
Piaskarka uzbrojona jest w zbiorniki ciśnieniowe (warto sprawdzić tą stronę o zbiornikach ciśnieniowych), dzięki czemu piasek uwolniony pod wielkim ciśnieniem jest zdolny równomiernie wyżłobić szkło, powodując jego matowienie i malując na nim wspaniałe wzory, czy litery. Matowienie szkła stosowane jest przy wielu czynnościach. Poczynając od drobnych zdobień na krysztale, które później może być czyimś prezentem. Z pewnością każdy z nas kiedyś dał opiekunom wygrawerowany prezent, mający uczcić jakieś ważne wydarzenie. Rozwiązania w mniejszym stopniu oczywiste to matowienie sporych powierzchni szkła - np. ozdabianie luster czy kabin prysznicowych.

Najczęściej przy większych wzorach tego rodzaju firma posiada własne motywy i jedynie po wcześniejszej rozmowie może zdecydować się na przygotowanie wzoru specjalnego. W ten sposób można również drążyć litery w kamieniu, dlatego (warto sprawdzić okazję na: piły trakowe) piaskowanie używane jest przy wytwarzaniu nagrobków. Głównie przy robieniu inskrypcji - jest to wyjście także najbardziej opłacalne z punktu widzenia ekonomicznego. Piaskowanie wzorów zarówno na powierzchni szklanej jak i kamieniu potrzebuje sporej precyzji. Jest to związane z koniecznością przyklejenia folii, która ustrzeże pozostałą część powierzchni przed wyżłobienie. Folię, dzięki której można wydrążyć inskrypcje czy ornamenty można zakupić gotową w odpowiednich sklepach - możemy również samemu pokusić o wycięcie z folii osobistego motywu.

Jak znaleźć firmę trudniące się matowieniem powierzchni

Zbiornik ciśnieniowy
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Aby znaleźć przedsiębiorstwo parające się piaskowaniem, najszybciej skorzystać będzie z Internetu. Wpisując w wyszukiwarkę wyrażenia, które otworzą nam dojście do interesujących nas firm. Na wyszukanych stronach możemy liczyć na informacje potrzebne do kontaktu, niekiedy pokazowy cennik, a także dokładne informacje o stosowanych metodach, jak i urządzeniach. Firmy nie unikają zamieszczania poglądowych, poprzednich realizacji zamówionych wytworów. Jeśli Ty również masz ochotę na produkt tego rodzaju, już teraz wyszukaj odpowiednią firmę.