Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Nabywasz mieszkanie od dewelopera? Należy pamiętać o istotnych kwestiach, zwłaszcza dotyczących odbioru mieszkania

  • Posted on: 11 November 2020
  • By: addmean
Zakupujesz mieszkanie od dewelopera? Pamiętaj, aby jeszcze przed podpisaniem stosownego aktu dokonać osobistego odbioru lokalu, żeby zobaczyć, czy jest wykończone w zgodzie ze wcześniejszymi ustaleniami. To bardzo istotne, ponieważ może to uchronić nabywającego przed przeprowadzeniem niepotrzebnego remontu albo naprawy na własny koszt.

Odbiór mieszkania
Author: Simon James
Source: http://www.flickr.com
Jak zorganizować odbiór mieszkania od dewelopera?

Pamiętajmy, iż już w pierwszej kolejności, czyli podczas podpisywania umowy deweloperskiej ustalić odbiór mieszkania. Gwarantuje to optymalny czas na faktyczne sprawdzenie lokalu, jednocześnie umożliwi to dochodzenie roszczeń w przypadku opóźnień ze strony dewelopera. Brak jest przepisów określających obowiązki dewelopera, nie jest więc powiedziane, w jakim czasie następuje odbiór mieszkania od dewelopera. Dlatego sprawy te muszą zostać odpowiednio określone w umowie deweloperskiej.

Właściwie to znaczy, iż musi być sporządzone każde najważniejsze, najbardziej drobne ustalenie, a także kluczowe typu odbiór techniczny mieszkania od dewelopera.

Zgromadziliśmy w tym miejscu ciekawe informacje, zatem jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej (https://multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/) naszych stron.

Bardzo ważne jest, żeby w takiej umowie była informacja o ostatecznym terminie mieszkania gotowego do odbioru. Jak będzie jakieś opóźnienie warto to uwzględnić w umowie, to znaczy na przykład ustalić karę umowną. Ważne jest też określenie sposobu zawiadomienia kupującego o tym, iż mieszkanie jest już przygotowane do odbioru.


Jak przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania od dewelopera?
Bardzo ważne jest, żeby zaznaczyć minimalny czas dla nabywcy na odbiór lokalu, już od chwili dostania zawiadomienia od dewelopera. Jak zapomnimy o tej sprawie to może się zdarzyć, że deweloper określi nabywającemu za bardzo krótki czas na sprawdzenie mieszkania, więc podczas niedokonania odbioru lokalu określonym czasie, może uznać, iż nabywca zatwierdził lokum bez zastrzeżeń.

Kiedy ten materiał będzie przez Ciebie przestudiowany, wejdź również na odmienny pełny opis (http://biuroinwest.pl/oferta/przeglad-roczny-budynku/), który zawiera równie wciągające treści.Istotne, ażeby skrupulatnie zdefiniować standard wykończenia mieszkania. Dzięki temu łatwiej będzie dochodzić wszelakich rozszczeń, jakie mogą wywodzić się z wad lokalu. Polecane jest dokonywanie oględzin mieszkania w obecności osoby ze stażem w branży budowlanej, czemu deweloper nie może się sprzeciwić. Zgodność standardu mieszkania z postanowieniami umowy stwierdza się w protokole odbioru. Tym sposobem mamy gwarancje, że żadne nieprzyjemności nie będą nas dotyczyć, a to jak najbardziej bardzo istotne w tym momencie. Dodatkowe informacje - www