Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

O jakich rzeczach należy pamiętać jeśli chce się zakupić świeżo wybudowane mieszkanie u dewelopera

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Własne mieszkanie to dla niejednej rodziny jedno z podstawowych marzeń, niestety w naszych realiach jest także marzeniem bardzo kosztownym. Niewielu osobom się udaje kupić swoje mieszkanie bez brania kredytu, często na kilkadziesiąt lat, a niestety będzie też wielu ludzi, którzy go nigdy z powodów finansowych nie otrzymają.

jadalnia
Source: www.morguefile.com
Jeśli jednak ktoś ma odpowiednie finansowe możliwości i zdecyduje się na zakup, to pamiętać powinien o paru istotnych sprawach, ponieważ ich zlekceważenie zakończyć się może bardzo poważnie.

Ten artykuł wydaje się być doprawdy ciekawy? Sądzimy więc, że spodoba Ci się też istotna strona, gdzie jest masę ekstra szczegółów.

Najważniejszą rzeczą jest znalezienie odpowiedniego mieszkania. W dużych miastach przeważnie jest sporo inwestycji w różnych dzielnicach, więc teoretycznie jest w czym wybierać. Nowe mieszkania we wrocławiu na sprzedaż - nowych mieszkań we Wrocławiu, można znaleźć i na starszych, już istniejących osiedlach, na których już istnieje cała konieczna do wygodnego życia infrastruktura, i na zupełnie nowo budowanych, gdzie dopiero wszystko się robi. Tu trzeba nieco uważać, bo jeśli osiedle będzie miało na przykład tylko jedną wyjazdową ulicę, która oprócz tego będzie z kamieni, to okazać się może, że na wiele lat tak zostanie.

Osiedle Cztery Pory Roku
Author: Grupa Archicom
Source: Grupa Archicom
Bardzo istotną sprawą przy zakupie nowego mieszkania jest dobre sprawdzenie dewelopera. Obecnie interesy kupujących są już dobrze chronione, więc przypadki, gdy deweloper zgromadził pieniądze na inwestycję po czym uciekał z nimi zostawiając gołe ściany (polecamy tapety ozdobne na ścianę) już nie powinny się zdarzać. Jednak w dalszym ciągu ryzyko problemów nie jest małe, jeżeli już przy rozpoczęciu inwestycji pojawiają się sygnały, że nie wszystko jest w porządku. Koniecznym elementem zakupu mieszkania, o czym niestety wiele osób zapomina, jest podpisanie przedwstępnej umowy u notariusza. Dzięki temu w przypadku jakiś problemów związanych z końcowym odbiorem lokalu będzie się miało znacznie więcej praw niż w sytuacji, gdy umowa nie będzie w ten sposób spisana. Przed ostatecznym wyborem warto też się zorientować, jak wyglądają wcześniejsze inwestycje zrealizowane przez dewelopera, bardzo przydatny będzie w tym przykładowo internet, na wielu forach ludzie dzielą się swoimi przeżyciami i opiniami w tym temacie.