Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Czemu powinno się inwestować w alternatywne źródła energii, jakie zalety i wady mają panele fotowoltaiczne.

  • Posted on: 27 July 2021
  • By: addmean
Nie ma chyba żadnego domu, który aktualnie nie korzystałby z energii elektrycznej. Nawet jeśli nie ma szans na przyłączenie do sieci energetycznej, to organizuje się w inny sposób dostęp do prądu. Najczęściej to będą różnego rodzaju generatory, zasilane na przykład gazem ziemnym albo olejem opałowym, lecz również często stosowane są także odnawialne źródła energii.

panele, słoneczne, energia
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o nie, to w ostatnich latach stają się bardzo modne nawet w sytuacji, kiedy podłączenie do sieci elektrycznej istnieje. Przede wszystkim dlatego, że produkując samodzielnie energię można znacząco zmniejszyć wysokość płaconych opłat. Kolejną istotną przyczyną jest ochrona naszej przyrody. () Alternatywne źródła energii elektrycznej wykorzystują naturalne siły przyrody, przykładowo słońce, wiatr, ciepło ziemi czy energię wody. Takie zasoby te w zasadzie się nie wyczerpują, a poza tym produkcja energii takimi sposobami jest ekologiczna. Nie wytwarzają się przy tym żadne szkodliwe substancje, a im częściej się będzie ich używać w naszych domach, tym mniej prądu będą musiały produkować elektrownie, zanieczyszczając przy tym środowisko.Jednym z częściej stosowanych w ostatnim czasie sposobów na uzyskanie prądu są panele (SP - pompy ciepła opole) fotowoltaiczne- więcej informacji dostępnych tutaj: przejdź na stronę. Jak się okazuje, nawet w naszym klimacie bez problemów można je instalować i będą mieć wystarczającą sprawność do tego, żeby tego typu inwestycja była opłacalna. Panele te złożone są z ogniw które przetwarzają energię słońca na prąd, a także urządzeń dodatkowych do przetwarzania i magazynowania tak otrzymanej energii.

panele, dach,
Author: Bromford
Source: http://www.flickr.com
Ilość produkowanego takim sposobem prądu zależna jest od kilku rzeczy. Przede wszystkim ważne będzie właściwe ustawienie paneli w kierunku słońca, największą sprawność uzyskuje się, jeżeli będą skierowane na południe. Największa sprawność występuje rzecz jasna w ciepłe, słoneczne miesiące, zimą ich sprawność bardzo maleje, ale nie tak bardzo, żeby nie dawały żadnych rezultatów.

Czujesz, że masz więcej pytań? (https://dobroplast.pl/okna-elewacyjne/) Więc chcemy poinformować Cię, że w każdej minucie można do nas pisać. Z przyjemnością odpowiemy na każdą wiadomość.

Jak pokazują różne analizy, koszty takiej inwestycji najczęściej się zwracają w okresie 10 lat, więc ich montaż jest naprawdę opłacalny.