Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak efektywnie szukać mieszkania we Wrocławiu i na dodatek nie dawać się nabić w butelkę?

  • Posted on: 4 August 2022
  • By: addmean
Jeśli planujesz kupić swoje mieszkanie, z pewnością możesz mówić o naprawdę dużym szczęściu. W dzisiejszych czasach przecież mało kogo stać na kupno swojego mieszkania. Młodzi ludzie zwykle mieszkają wspólnie ze swoimi rodzicami albo razem z kolegami, ewentualnie biorą wielkie kredyty, które następnie spłacają przez mnóstwo lat.


Jeśli zatem dzięki pomocy rodziców albo dzięki własnej ciężkiej pracy jesteś w stanie kupić własne mieszkanie, niewątpliwie masz naprawdę wielkie szczęście w życiu. Jednak problemem, z którym borykają się praktycznie wszyscy, którzy podjęli taką decyzję, jest wybór odpowiedniego mieszkania. Jak odpowiednio się za to wziąć?
technika
Author: Peter Chovanec
Source: http://www.flickr.com


Rynek pierwotny lub wtórny?


Zazwyczaj większość osób preferuje kupno mieszkania z rynku pierwotnego. Jeśli jednak nie chcesz przegapić prawdziwych okazji, zdecydowanie powinieneś przeglądać również ogłoszenia z rynku wtórnego.

Jeżeli masz chęć zgłębić dodatkowe wiadomości na omawiany tu temat, to przeczytaj to ważne omówienie - ono też jest warte uwagi.

Jeśli tylko trafisz na właściwą okazję, może okazać się, iż kupno cudzego mieszkania wraz z jego wyremontowaniem i tak jest niższy niż cena zakupu mieszkania prosto od dewelopera. Wiele oczywiście zależy od tego, na jaką dokładnie ofertę trafisz, jednak przykładowo takie mieszkanie we Wrocławiu często potrafi być sporo tańsze od nowego.


Jak konkretnie szukać?


Na początku bez wątpliwości powinieneś popytać wśród przyjaciół - być może ktoś usłyszał coś o mieszkaniu na sprzedaż - jeżeli będziesz kupować mieszkanie od jakiegoś znajomego, na pewno będzie to znacznie bardziej bezpieczne, a jednocześnie będziesz mógł liczyć na większy rabat. Jednocześnie cały czas oglądaj ogłoszenia, które pokazują się w lokalnych gazetach lub w internecie. Każdego dnia pojawia się ich bez wątpliwości mnóstwo, dlatego wreszcie musisz trafić na jakieś warte uwagi. Pamiętaj, iż naprawdę dobre mieszkanie we Wrocławiu w niewysokiej cenie potrafi sprzedać się właściwie na pniu, zatem nie możesz za długo zastanawiać się nad decyzją.


Środek miasta czy obrzeża?


Ta sprawa jest odwiecznym kłopotem - wybrać mieszkanie położone w centrum miasta czy na obrzeżach? Jeśli zdecydujesz się na pierwszą opcję, bez wątpienia będziesz musiał zapłacić dużo więcej za mieszkanie. Równocześnie zupełnie pozbędziesz się kłopotów związanych z dojazdami do centrum. Z drugiej jednakże strony mieszkanie na obrzeżach gwarantuje Ci ciszę, spokój oraz obecność przyrody. Wybór należy wyłącznie do Ciebie!