Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Nowoczesne budowle przyjazne środowisku

  • Posted on: 3 November 2022
  • By: addmean
W dzisiejszych czasach, ludzie są znacznie mocniej świadomi tego, jak ich życie wpływa na środowisko. Stąd też pojawiają się coraz to nowe pomysły na to, w jaki sposób przeciwdziałać zaśmiecaniu i zbyt dużej eksploatacji ziemi. Jedną z dziedzin, która prężnie rozwija się w tym kierunku, jest budownictwo. Współcześnie powstały tak innowacyjne technologie, że również osoby prywatne mogą je wdrożyć u siebie.


dom
Author: Carine06
Source: http://www.flickr.com
dom
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty coraz modniejsze są domy energooszczędne, przykładowo: , które wykorzystują wszelkie działania pro środowiskowe. Jednym z nich będzie montowanie baterii solarnych. Przeważnie umieszcza się je na szczycie, od strony wschodniej. Przez cały dzień bateria ta pochłania energię słoneczną a później przetwarza ją i przesyła do naszego lokum. Można dzięki temu oświetlić swoje mieszkanie, korzystając z naturalnych zasobów, nie generując odpadów.

Ciekawią Cię różnego typu inne wiadomości? Dobrze się składa, gdyż masz wybór, by przejść na kolejną witrynę i tam przestudiować szczegółowe posty.

Lampy te do tanich nie należą, jednak już w ciągu roku będziemy mogli dostrzec różnicę w opłatach za prąd, które będą raczej symboliczne.


dom
Author: Agência Brasília
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie nowoczesne projekty domów przeważnie zawierają w sobie rozwiązanie na deszczówkę. Montuje się specjalne rurki, nie tylko w ścianach budynku ale także na pobliskim mu podłożu. W momencie chociażby najmniejszych opadów deszczu, ciecz wpływa do tych kanalików, po czym przedostaje się do specjalnego zbiornika. Tam jest ona odkażana za pomocą ekologicznego filtra z wszelkiego typu bakterii i zanieczyszczeń, które mogą znajdować się w deszczu. Następnie, za pomocą specjalistycznej pompy jest ona wprowadzana do obiegu kanalizacji naszego mieszkania. Projekty domów, takiego rodzaju np. tego typu są coraz bardziej modne, przez co z każdym rokiem są tańsze.


Domy energooszczędne to najbliższa przyszłość. W obecnych realiach, kiedy na planecie istnieją miliardy ludzi, musimy stosować naturalne sposoby ogrzewania czy pozyskiwania wody, w przeciwnym wypadku zabraknie nam różnego rodzaju surowców. Dla nas korzystanie z tych nowinek jest opłacalne, bowiem oszczędzamy znaczne sumy.