Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Co prócz węgla można wydobyć ze sztolni?

  • Posted on: 4 September 2020
  • By: addmean
Polskie kopalnie, znane w przeszłości bardzo kojarzyły się tylko z wydobyciem kamiennego węgla. To oczywiście główny ich produkt, jednak nie jedyny, jaki jest tak niezwykle pożądanym towarem kopalnianym.


Węgiel to rzecz jasna czołowy towar pochodzący się z rodzimych sztolni.
Aż niełatwo dać wiarę temu, że to co można do tego wydobyć z kopalni może posłużyć chociażby do aranżacji mieszkań i nie wyłącznie.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zatem kliknij w link do witryny (https://ecconstruction.pl/remonty-biur-warszawa/) i ciesz się kolejnymi faktami. W razie jakiś wątpliwości - odezwij się do nas.

Jednakże nadzwyczaj mile widzianym ostatnimi czasy materiałem pochodzącym właśnie z takowych czeluści sztolni jest trawertyn. Rzecz jasna jego pokłady nie pojawiają się w każdej jednej kopalni, ale w Polsce również i takie się odnajdują. Ten oto tajemniczo brzmiący trawertyn to zwykły kamień naturalny z wielce interesującą powierzchnią.

Jeśli ciekawi Cię ten tekst, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj oprócz tego inny równie zajmujący news koleba budowlana.

Jego specyficzną właściwością są naturalne otwory na strukturze, natomiast płyty z trawertynu są używane w dekorowaniu wnętrz. Trzeba jednakże ująć, że trawertyn jest niewiele mocnym surowcem, nieodpornym na zawilgocenia lub zarysowania, ale do salonów przydaje się bardzo dobrze oraz tworzy niepowtarzalny nastrój.


atesty


Innym surowcem wywodzącym się z kopalnianych czeluści jest kreda pastewna. Ta z kolei odnajduje użycie przede wszystkim w wytwarzaniu karm albo jako dodatek do pasz. Dzieje się tak stąd, iż kreda pastewna jest produktem bardzo wysokiej jakości, który otrzymujemy w przebiegu przemiału kamienia wapniowego.
Jedne jak też drugie zaprezentowane artykuły, choć być może o wiele mniej powszechne od węgla kamiennego cały czas używane bywają w dalszych fazach produkcji, natomiast użycie mają całkiem inne.