Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Kompresory śrubowe działają w bardzo prosty sposób

  • Posted on: 5 February 2022
  • By: addmean
Instalacje pneumatyczne posiadają wykorzystanie w każdym budynku. Wielu ludzi słuchając o instalacjach pneumatycznych może się zastanawiać do czego są one stosowane, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że posiadają je we własnym mieszkaniu.


Są to rury, którymi ma szansę zostać przesyłane sprężone powietrze, ciepła albo zimna woda, a nawet ogrzewanie centralne, czy klimatyzacja. W ogóle nie możemy się dziwić, że instalacje pneumatyczne mają tak sporo wykorzystań, rury które są przy nich stosowane mają różne średnice więc wspaniale można je dobrać do swoich oczekiwań, a zawory, za pomocą których są one połączone okazują się tak solidne, że są w stanie wytrzymać sporo większe ciśnienie aniżeli to, które wykorzystuje się w zwyczajnych warunkach.

Kompresory śrubowe mają szansę nas zaskoczyć własnym łatwym skonstruowaniem
sprężarka śrubowa
Source: http://pneuma.pl

Tak jak z instalacji pneumatycznych korzystamy w codziennym życiu, przeważnie nie zdając sobie z tego sprawy, identycznie często wykorzystywane są przez nas kompresory śrubowe. Choć właściwie pozbawione są one wstrząsów, to jednak wyposażone są w odpowiednie amortyzatory, które ewentualne drgania powinny pochłaniać. Dlatego właśnie takie sprężarki powietrza niesamowicie często są wykorzystywane w przewodach hamulcowych oraz w różnych maszynach, do których trzeba dodać sprężonego powietrza. W tego rodzaju sprężarkach sprężanie gazu spowodowane jest pomniejszaniem się przestrzeni między dwiema pracującymi śrubami, co spowoduje, że wszystko odbywa się w sposób bezpieczny oraz przewidywalny.

Czyżby jakiś komentarz z witryny Cię zainspirował? Masz ochotę na to zareagować? Zachęcamy Cię do tego z radością. Czekamy na Ciebie!Warto zaznaczyć jak coś działa

Im więcej powiemy o działaniu danych maszyn, tym łatwiej jest nam na nich działać i uzyskać ich jak największą efektywność. Dlatego właśnie trzeba się wywiedzieć, czy sprzęty, z których zwykle korzystamy nie są wyposażone w sprężarki powietrza, a jeśli tak, to powinniśmy się też dowiedzieć w jaki sposób one funkcjonują, jakie są ich zalety, tak by nic nas nie zdziwiło oraz byśmy wciąż powiedzieli jak powinniśmy zadziałać.