Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak powinny być wykonane instalacje elektryczne? O jakich kwestiach najkorzystniej pamiętać, żeby wszystko przebiegało należycie?

  • Posted on: 14 May 2022
  • By: addmean
Instalacje elektryczne powinny być projektowane i zrobione w zgodzie z różnorakimi wymaganiami norm oraz przepisów. Brać pod uwagę muszą one wszelkie wymagania techniczne oraz inne uwarunkowania. Jakie?

instalacje elektryczne
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim najbardziej istotne jest przeznaczenie obiektu, co znaczy, że należy wiedzieć czy mamy do czynienia z mieszkaniem, warsztatem, czy może obiektem przemysłowym. Istotna jest technologia budowy albo przebudowy obiektu, a także model i właściwości wykorzystanych materiałów budowlanych.

Czy podnoszony temat wpadł Ci w oko? Jeżeli tak, to pójdź dalej oraz przeczytaj informacje, w które obfituje inny serwis.

Nie zapominajmy o typie oraz mocy instalowanych odbiorników energii, mają one w dużej mierze bardzo duży wpływ na cały proces podłączania i żywotności instalacji. Z pewnością pamiętajmy także o warunkach środowiska, jakie są w stanie oddziaływać szkodliwie na instalacje i urządzenia, a także spodziewanego oddziaływania instalacji i urządzeń na otoczenie. Instalacje elektryczne wykonywane są z zastosowaniem przewodów izolowanych jedno oraz wielożyłowych, kabli elektroenergetycznych, a również przewodów szynowych. Można również stosować przewody nieizolowane, ale są to tylko specyficzne przypadki. Ułożenie przewodów i używany osprzęt elektrotechniczny, a jednocześnie materiały ochronne i mocujące muszą być tego typu, ażeby w trakcie normalnej pracy i w czasie zakłóceń nie występowało znaczące pogorszenie się właściwości przewodów oraz aby było zachowane pełne bezpieczeństwo pod względem porażeniowym, pożarowym i innym. Przewody ułożone w sposób niedostrzegalny dla użytkownika powinny być poprowadzone poziomo lub pionowo, natomiast na podłodze lub na suficie równolegle albo prostopadle do naroży.elektryka, przewody
Author: Kullez
Source: http://www.flickr.com
Przewody ułożone w szczelinach dylatacyjnych, w jakich powstają łączenia płyt oraz bloków budowlanych muszą być tak prowadzone, by w sytuacji spodziewanych naturalnych rozmieszczeń nie pojawiało się uszkodzenie przewodów. Rury, listwy a także kanały izolacyjne, jak i jednocześnie inne elementy, na których układane są przewody, nie mogą posiadać ostrych krawędzi, jakie zagrażają usterką izolacji przewodów. Musi być tam tyle przestrzeni, aby podczas układania przewodów nie powstawały pewne ostre zagięcia albo załamania. Najlepszy sposób na położone instalacji to jej rozplanowanie, obecnie nie ma z tym kłopotu, ponieważ istnieją nowatorskie sposoby, jak program do projektowania instalacji elektrycznych.