Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak przedstawia się sytuacja na rynku mieszkaniowym? Jakiego rodzaju mieszkania są najczęściej wybierane, w jakich miastach?

  • Posted on: 3 November 2022
  • By: addmean
Jak w dzisiejszych czasach przedstawiają się ceny mieszkań w najbardziej dużych polskich miastach? Ile wynosi cena metra kwadratowego w różnorodnych lokalizacjach? Należy potwierdzić, że największa zmiana ceny jest odnotowana w Katowicach i Łodzi, tam mieszkania potaniały o kilkanaście procent. W skali kraju występuje jednakże stabilizacja cen.

panorama warszawy
Source: pixabay.com
Od lat, co nie dziwi, najbardziej pokaźnym rynkiem nieruchomości jest stolica. Miesięczna zmiana mediany wartości mieszkania dosyć rzadko potrafi przekroczyć jeden procent, natomiast w skali roku - jedynie parę procent. W stolicy świetnie rozwija się pierwotny rynek, ale i we wtórnym możemy zaobserwować wiele udanych transakcji. Mieszkania w Warszawie są rozchwytywane w różnorakich częściach miasta, jak mieszkania na Grochowie w Warszawie, taka tendencja na pewno się nie skończy tak szybko- profbud.info/praha.

Zwłaszcza, iż kupujący mają do wyboru bardzo znaczny wybór, jak chodzi o standard, lokalizację czy wielkość mieszkań. Na rynku nie brakuje osób jakie nabywają nieruchomości czysto inwestycyjne, za gotówkę. Tego typu osoby są na pewno bardzo aktywne na pierwotnym rynku, tam poszukują mieszkań typowo pod wynajem. Najbardziej pokaźnym zainteresowaniem cieszą się lokale 2-pokojowe o powierzchni 40-45 metrów oraz 3-pokojowe o wielkości 50-55 mkw. Jak chodzi o inne ośrodki miejskie, to jak powiedzieliśmy wcześniej, do znacznych spadków cen doszło w Katowicach. W ciągu dwunastu miesięcy ceny poszły zaś w górę jedynie w Gdańsku, Krakowie oraz Poznaniu, w innych ośrodkach miejskich zanotowano obniżki. Jednakże w stolicy i Wrocławiu były one na niskim poziomie, wysokości pół procenta.budynek mieszkalny, mieszkania
Source: http://www.flickr.com
W pierwszym kwartale 2016 roku deweloperzy przekazali do użytkowania 17,2 tysięcy lokali mieszkaniowych, pokazuje to zwiększenie w stosunku do analogicznego okresu 2015 roku o prawie pięćdziesiąt cztery procent.

Jeśli objaśniana kwestia Cię interesuje i musisz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz w linku (https://dekorianhome.pl/zywice-epoksydowe) - to nieco odmienny punkt widzenia na tę tematykę.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy dano do użytku 68,3 tysiąca mieszkań, co daje aż o 14,7 procenta więcej mieszkań niż w roku 2015. Dostrzec jesteśmy w stanie stale wysokie zainteresowanie nabywających, a to ukazuje, że deweloperzy nie zwalniają tempa z dalszymi inwestycjami. Wszystko wskazuje na to, iż trend ten zostanie utrzymany przez kolejną część roku, wszystkie warunki są do tego sprzyjające.