Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Wspólnoty mieszkaniowe - sposoby zarządzania i typy jej organizacji

  • Posted on: 19 December 2020
  • By: addmean
Tam, gdzie istnieje skupisko wieżowców, tam na pewno istnieje też coś takiego, jak wspólnota mieszkaniowa. Jest to na pewno spowodowane tym, że nie zaplanowano lepszego sposobu na zarządzanie wspólnotami. Jak w ogóle dobrze zarządzać wspólnotę mieszkaniową? W zasadzie o sposobie zarządzania wspólnotą decydują jej właściciele.

Wybierają oni model administrowania spośród kilku rodzajów zarządzania. Każdy kupujący mieszkanie w jakiejś wspólnocie, czy chce czy nie - staje się jej członkiem i musi dopasować się do reguł w niej obowiązujących. Członek wspólnoty zostaje jej częścią w chwili, gdy zostanie wpisany w księgi wieczyste, tak reguluje to prawo. Wspólnota zawiązuję się już wtedy, kiedy w danym miejscu pojawiają się nawet dwóch właścicieli, może to być na przykład deweloper oraz nabywca.

Wyszczególnić można dwa typy wspólnoty.

Chcesz doszkolić się z owego intrygującego tematu? Zatem świetnie trafiłeś. Po prostu kliknij to gotowe wiązary dachowe i przeloguj się do kolejnej strony.

Blok mieszkalny
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Pierwszy typ to wspólnota mała, czyli stworzona maksymalnie z 7 mieszkań, następna wyróżniana wspólnota to wspólnota duża, czyli składająca się z minimum ośmiu lokali. To, jakie regulaminy są stosowane w konkretnej wspólnocie zależne jest głównie od rodzaju owej wspólnoty. Spore wspólnoty podlegają ustawie o własności lokali, z kolei mniejsze wspólnoty muszą podlegać przepisom z kodeksu cywilnego.

Czy zszokował Cię opublikowany tutaj tekst? Żeby poznać temat wejdź tu oraz poznaj więcej szczegółów (https://cdevelopment.pl/wycena-projektu/) - na pewno będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Jednak w przypadku tych małych wspólnot mogą one zdecydować, iż wolą ustawę o własności lokali i to jej przepisy będą używać. Przeczytasz więcej na . Wszystkie decyzje podejmowane są przez głosowanie, na ustalanych spotkaniach wspólnoty, lub poprzez zbieranie głosów indywidualnie w każdego mieszkańca.

By wspólnota miała sposobność dobrze działać, musi posiadać nie wyłącznie dobrego gospodarza, ale również specjalistę od takich aspektów, jak rozliczanie mieszkaniowych wspólnot. Dobra księgowa, która jest profesjonalistką z pewnością będzie dobrym zagospodarowaniem kwestii finansowych i urzędowych. Z kolei, żeby wybrać na dobrego gospodarza wspólnota ma kilka możliwości do wyboru: zarząd wspólnoty da się wyszczególnić, można także swój sposób zarządzania Wspólnotą, lub zarządzanie wspólnotą da się delegować na obcą firmę. Jeśli jednak tą trzecią opcję, należy zwrócić uwagę, czy dana firma ma konkretne licencje do administrowania wspólnotami.