Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Zdrowie oraz bezpieczeństwo bywają najistotniejsze - z tego powodu w naszych domach musimy zatroszczyć się o dobrą cyrkulację powietrza

  • Posted on: 30 November 2022
  • By: addmean
Najczęściej wszyscy staramy się troszczyć się o swe zdrowie. Nieczęsto przypuszczamy, że niekiedy możemy sami wpływać na jego zły stan. Jest to konsekwencją tego, że robimy z własnych domów puszki, w których tamujemy możliwość wymiany powietrza.
dom - fotografia
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


W niejednym domu i w niejednym mieszkaniu montuje się wywietrzniki. Mamy możliwość je najczęściej zobaczyć w kuchni i łazience. Chodzi w tym o to, żeby pozbyć się z mieszkania powietrza zanieczyszczonego dymem z papierosów lub dwutlenkiem węgla. Wentylacje możemy podzielić na kilka typów - dla przykładu: grawitacyjne i mechaniczne. Grawitacyjne są w naszym kraju najpopularniejsze.

Pojawiła się teraz pełna treść, która posiada przydatne dane na omawiany temat, więc nie zwlekaj tylko przeczytaj ją starannie.

Przez wywietrzniki powietrze jest zasysane na zewnątrz, a przez inne nawiewniki do środka napływa świeże powietrze. Jednak od jakiegoś czasu, gdy wszystko w naszych domach jest zbyt szczelne (okna, drzwi oraz nawet same mury), wentylacja ta nie sprawdza się. Mamy możliwość to zaobserwować, gdy zauważymy u domowników bóle głowy oraz złe samopoczucie, a na ścianach grzyb. Wówczas musimy zastosować wentylację mechaniczną, która działa na podobnych zasadach jak grawitacyjna. Jesteśmy tylko zobligowani sztucznie wymusić cyrkulację powietrza przy użyciu odpowiedniego sprzętu, który będzie zamontowany w przewodach kominowych.
Pamiętajmy, że uszczelnianie naszych domów posiada różne walory, ponieważ oszczędzamy środki na ogrzewaniu. Jednak, nie możemy z naszych mieszkań uczynić zamkniętej puszki, gdyż niestety w fatalny sposób odbije się to na funkcjonowaniu naszej rodziny.