Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Maszyny do zagęszczania gruntu

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Najłatwiejszym jak też jednocześnie najtańszym sposobem wzmacniania gruntów jest ich mechaniczne gęstnienie.


W trakcie gęstnienia cząsteczki gruntu przybliżają się do siebie, co w konsekwencji sprawia, iż jakaś ilość powietrza i wody jest usuwana z malejącej objętości porów.


spoiwa stabilizacyjne
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com


Proces ten wiedzie do zwiększania nośności jak też wodoodporności podłoża oraz do minimalizowania jego podatności na tworzenie się kolein. Tenże wariant wzmocnienia zapewnia najlepsze wyniki w gruntach spoistych, w których obserwuje się widoczny przyrost niezmienności. O wiele mniej trwałe wyniki przynosi w podłożach miałkich.

Ruszaj do meritum i przeczytaj przykłady (https://sklephypo.pl/80-zestawy-glebinowe-ze-zbiornikiem-50l) na omawiany temat na innych portalach - zapewne Cię pochłoną całkowicie. Sprawdź to teraz.

W tym miejscu sprawdza się cement. Popioły lotne stosowane są do produkcji betonu. Trzeba dobrać niezwykle starannie przyrząd zagęszczający. W praktyce do podłoży gruntowych wykorzystuje się narzędzia o działaniu: bijącym, dla przykładu: płyty wolnospadowe, ugniatającym, przykładowo: cylindry gładkie, ogumione samojezdne bądź przyczepne o rozmaitych masach a także naciskach, drgającym, na przykład: walce wibracyjne.
Do gruntów kompaktowych rekomenduje się zastosowanie ciężkich walców o działaniu statycznym.

Ten odnośnik do serwisu projekt domu dwulokalowego prowadzi do bardzo ciekawej strony, która posiada równie fascynujące informacje na omawiany wątek.

Wałowanie musi odbywać się przy wilgotności gruntu zbliżonej do optymalnej, kolejnymi warstewkami. Grubości ich zależne są od typu gruntu jak też rodzaju jak też masy cylindra. Niezbędna do osiągnięcia wymaganego efektu ilość przejść po tym samym śladzie jest określana doświadczalnie. Do w największym stopniu rozpowszechnionych machin zagęszczających należą cylindry.


W zależności od typu napędu cylindry możemy podzielić na: przyczepne oraz samojezdne. Najlepsze rezultaty przy gęstnieniu walcami gładkimi uzyskuje się dla gruntów luźnych oraz mało zwięzłych. Bardzo ważne są też spoiwa stabilizacyjne.