Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Zezwolenie na budowę

  • Posted on: 8 December 2022
  • By: addmean
konstrukcja garażu bez względu na jego powierzchnię potrzebuje pozwolenia. Nie mają też znaczenia jego konstrukcja, ani półprodukt, z którego zostanie zbudowany.


droga
Author: Maurice Velati
Source: http://www.flickr.com


zainstalowana pompa ciepła
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com


poddasze
Author: INDECO
Source: INDECO
W tym roku po raz kolejny wprowadzono zmiany w prawie budowlanym. Dzięki nim zezwolenia na budowę zostały częściowo złagodzone, przede wszystkim w przypadku mniejszych inwestycji, czy prac powiązanych z przebudową większych obiektów.


Jeżeli planujemy budowę garażu wolno stojącego, nieodzowne będzie jedynie zgłoszenie zamierzenia jego sporządzenia, jeśli przestrzeń zabudowy nie przekroczy 35m2, będzie to budynek parterowy i nie będzie ich więcej aniżeli dwa na każde 500m2 nawierzchni parceli. Przy niespełnieniu chociażby jednego z tych przesłanek, budowa garażu niezbędne będzie pozwolenie na budowę garażu. W wypadku garażu stanowiącego dobudowanie do istniejącego obiektu mieszkalnego na stałe z nim zespolonego, niezbędne może być wykonanie całkowitej specyfikacji, jak przy pozwoleniu na zbudowanie.

Czasem niełatwo jest odnaleźć rzeczywiście unikalne www (http://www.infinitex.pl/moduly-ceramiczne-z-wlokna/), zatem jeśli zafrapował Cię omawiany artykuł, to śmiało kliknij tutaj.

Pamiętajmy, że przestrzeń zabudowy liczy się po zewnętrznym obrysie ścian obiektu, jest ona w związku z tym obszerniejsza od nawierzchni użytkowej.


W wypadku wiaty garażowej formalności wyglądają trochę inaczej. Pominięta została tu bowiem procedura zameldowania zamierzenia budowy.


Niezależnie od tego, czy wymagane jest zezwolenie na budowę, zgłoszenie, czy też nie obowiązują żadne formalności, konieczne jest zachowanie przepisów wypływających z zarządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich położenie. W szczególności odnosi się to do minimalnych odległości owych obiektów od granic działki przyległej.