Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakie zalety mogą płynąć z docieplenia poddasza przy pomocy pianki?

  • Posted on: 3 July 2022
  • By: addmean
Dla każdego, kto posiada dom wolnostojący jest oczywiste, że największa ilość ciepła z budynku ucieka przez jego dach. Dlatego też w przemyśle budowlanym stosuje się docieplania dachów i wykonuje się to np. przy pomocy wełny mineralnej lub styropianu.
Obecnie jednak istnieje dodatkowa bardzo niezawodna metoda.


Mamy tu na myśli ocieplanie dachu pianką poliuretanową. Warstwę pianki nakłada się metodą natryskową i w taki sposób otrzymuje się w najwyższym stopniu szczelną postać izolacji poddasza. Jest to tak niezawodna technika, że pozwala na osiągnięcie nawet o 80% lepszej otuliny termicznej w porównaniu do wykonania izolacji z innego rodzaju surowców. A właściwa izolacja dotyczy nie tylko temperatury, ale także akustyki. Jeżeli mamy dom na peryferiach większego miasta, to tego typu izolacja ochroni nas przed jego hałasem. Powracając jednak do osłony termicznej, warto wspomnieć, że funkcjonuje ona dwukierunkowo. Inaczej mówiąc w lecie nie pozwala wydobyć się na zewnątrz zimnemu powietrzu z domu, z kolei w zimie utrzymuje ciepło w środku budynku.


ocieplanie dachu pianką
Author: Comrade Foot
Source: http://www.flickr.com


Może się wydawać, że ocieplanie dachu pianką jest rozwiązaniem kosztownym, jednak trzeba traktować to jako inwestycję. Dwukrotnie większy koszt zwraca się potem wiele razy w postaci oszczędności na m.in. ogrzaniu budynku. Kolejną zaletą jest o wiele szybszy czas wykonania takiego ocieplenia.
Jest on nawet pięciokrotnie szybszy niż w razie wykorzystania innego rodzaju surowców.

Jeśli znalezienie dodatkowych informacji na opisywany wątek jest dla Ciebie bardzo istotne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę (https://www.pademeble.pl/26-meble-wojcik), na jakiej je niewątpliwie zobaczysz.

Jeszcze innym powodem przekonującym za zastosowaniem tej metody jest to, że tego typu pianka jest materiałem niepalnym.