Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Ochrona przeciwpożarowa w budynkach przemysłowych oraz mieszkaniach

  • Posted on: 20 May 2022
  • By: addmean
Prawo budowlane zakłada, iż każdy budynek powinien być użytkowany zgodnie z przeznaczeniem. budynki przemysłowe mają na celu magazynowanie i produkcję, ale zwykle wydziela się w nich powierzchnie miejscem dla pracowników danej działalności.
Według przepisów techniczno-budowlanych, powinny być wydzielone konstrukcjami o optymalnej odporności przeciwogniowej i stać się osobną strefą pożarową.


cynk


wiedza
Author: Patrick Feller
Source: http://www.flickr.com


Ale często słyszy się także o pożarach, jakie zdarzają się w obiektach użyteczności publicznej i w blokach lub kamienicach. Zdarzają się one także w obiektach nietypowych, takich jak szpitale czy uczelnie wyższe. Czy to znaczy, iż zabezpieczenia przeciwpożarowe są w tych obiektach niewłaściwe? Warto się nad tym zastanowić, ponieważ każdy jest w jakimś stopniu bywalcem tego typu obiektów- na temat zabezpieczenia ppoż.


W budynkach sposoby ewakuacji dla personelu są zagwarantowane poprzez wdrożenie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjno-budowlanych, jak umieszczone poza budynkiem dodatkowe klatki schodowe, ale również istotne są dane techniczne obiektu - główna konstrukcja nośna i strop tego rodzaju obiektu musi wytrzymać co najmniej godzinny pożar i musi zapewnić możliwość odbywania prac straży pożarnej przez określony czas. W obiektach produkcyjno-magazynowych występuje zagrożenie pożarowe spowodowane nieostrożnością pracowników przy obchodzeniu się z ogniem, panującym w obiekcie nieładem, za dużą otwartą przestrzenią.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiony temat, odwiedź ten link, gdzie znajdziesz obszerne info. Poszerz swoje wiadomości!

Często zawodny jest czynnik ludzki – niesprawne urządzenia alarmowe lub ich brak, deficyt gaśnic oraz kontroli nad stanem bezpieczeństwa pożarowego. Brak odpowiedniego przeszkolenia z zakresu BHP oraz brak odbytych ćwiczeń ewakuacyjnych na hali to także pewne powody powstania pożarów, poza oczywistymi, jak zatarasowane powierzchnie komunikacyjne, dojścia.


Dostęp do źródła ognia jest wtedy ograniczony i nie można działać od razu. Istotne jest, żeby wziąć to wszystko pod uwagę i aby zabezpieczenia przeciwpożarowe były najlepiej dopasowane, a budynek umożliwiał np. takie działanie jak oddymianie klatek schodowych.

Czy nie możesz odejść od naszego wpisu? To dla nas bardzo dobra informacja - więc kontynuuj (http://anotis.pl/) na nowej witrynie.

Koszty zabezpieczeń pochłaniają ogromną budżetu inwestycji. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie sprawdź link polecany artykuł.
Zabezpieczenia przeciwpożarowe to nie tylko restrykcyjne przepisy, lecz też kryteria ubezpieczycieli. W pewnej mierze to one decydują o wprowadzeniu np. systemu gwarantującego sprawne oddymianie klatek schodowych lub o instalacji tryskaczy czy też innych rozwiązań nietypowych.