Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Nowoczesne domy – czyli sterowane jednym przyciskiem w smartfonie

  • Posted on: 5 December 2021
  • By: addmean
Zdalnie sterowane mieszkania to nie daleka przyszłość. Już teraz można zdalnie włączyć lampę i sprzęty gospodarstwa domowego, zamykać i otworzyć drzwi. I to tylko za pomocą pojedynczego przycisku w urządzeniu mobilnym!


Inteligentne mieszkanie wpasowuje się w sektor tzw. Internetu rzeczy.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to sprawdź informacje (http://www.styro-papa.pl/), które również są na ten temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Zamontowane sprzęty mają się pomiędzy sobą komunikować po to, żeby wychodzić naprzeciwko potrzebom użytkowników. Funkcjonowaniem sprzętów steruje zintegrowanym układem (zobacz, jak).

Tego typu urządzenia pomagają w obiektach użytku publicznego: w terminalach lotniczych, w supermarketach i galeriach, emitując wiadomości na tablety. Mogą być także zastosowane w pomieszczeniach prywatnych. Chociaż brzmi to jak pomysł rodem z filmu sci-fi, zdalne sterowanie oświetleniem już wkrótce będzie popularne w naszych mieszkaniu. Ten system znacznie uprzyjemni codzienne życie. Siedząc na łóżku, będziemy mogli jednym guzikiem zgasić centralne źródło oświetlenia i zapalić mniejszą lampę. Wychodząc z mieszkania, nie będziemy zmuszeni zaglądać do każdego pokoju. Jeden przycisk w urządzeniu mobilnym wyłączy wszystkie potencjalnie zapalone źródła oświetlenia, oszczędzając prąd i nasz czas. Inteligentne mieszkanie to jednak znacznie więcej, niż zdalne sterowanie oświetleniem.

jasne mieszkanie
Author: University of Exeter
Source: http://www.flickr.com
Będąc w pobliżu mieszkania będziemy mogli otwierać drzwi do garażu, zapalić światło na ganku domu, a nawet uruchomić ekspres do kawy. Wychodząc na zakupy, zdalnie możemy wyłączyć wszystkie źródła oświetlenia, zamknąć okna i drzwi garażu… Wszystko z pomocą jednego guzika w smartfonie. Rynek technologii związanym z tą branżą, powoli wkracza do naszego kraju. Powstają firmy dystrybuujące takie narzędzia, wiele z nich odnosi także sukcesy poza krajem.


Inteligentne mieszkanie - przy parku rezydencje wrocław to miejsce, które poznało i zrozumiało potrzeby swojego właściciela. Kontaktuje się z jego smartfonem i na jego polecenie włączą i wyłączą sprzęt AGD. To również zdalne sterowanie oświetleniem, ułatwiające codzienne życie. Twórcom takich rozwiązań przyświeca prosta myśl – nowe technologie powstają głównie po to, aby służyć ludziom.