Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób trzeba wybierać karmę dla psa?

  • Posted on: 12 June 2021
  • By: addmean
Krzepki pies to radosny pies. Natomiast nie zawsze o tym właściciele swoich czworonogów pamiętają oraz opasają jedzeniem przeznaczonym dla ludzi. To bardzo często powodem dużej ilości chorób u zwierzaków.

polecany sklep
Source: www.sxc.hu
Natomiast na rynku jest różnorodny wachlarz karm dla psów, jakie będą tak wyprodukowane, żeby zapewniały jak najwięcej elementów właściwych do ich właściwego rozwoju. Dla właściwego rozwoju psa konieczna będzie właściwie odróżniona dieta, która składa się z różnego typu karmy, pomocniczych witamin jak i suplementów.

Pies powinien dostawać dziennie maksymalnie 4 posiłki: rano - danie złożone z mokrej karmy, bardzo dobrze jak będzie z dodatkiem wołowiny i warzyw.

Gdy ciekawi Cię opisywany temat, to odsyłam do tej strony (https://www.maxy.pl/product-pol-8178-Kojec-drewniany-wielowariantowy-6-panelowy.html), gdyż odnajdziesz tutaj mnóstwo interesujących zagadnień w tym temacie.

Około południa posiłek składający się z suchej karmy jak i karmy z wzbogaceniami witaminowymi, po południu posiłek także złożony z mokrej karmy jak i dodatki, jakie pozwolą psu ostrzyć zęby. Na koniec dnia daje się wyłącznie łagodny posiłek, na jaki składa się sucha karma dla psa a także tak samo jak w posiłku popołudniowym, mocne kostki , jakie służą do czyszczenia oraz ostrzenia zębów w jamie ustnej.Dodatkowo należy pamiętać, aby pies ciągle miał w swojej misce świeżą i czystą wodę. Będzie to niebywale ważne, gdyż są to bardzo dynamicznymi zwierzętami, które potrzebują dość często uzupełniać płyny w swoim organizmie. Każdy posiadacz psa pragnie dla niego jak najlepiej i stąd wyjątkowo często posiada się problem, która karma jest odpowiednia dla jego pupila. Jedną z bardzo dobrych karm będą karmy z serii purina pro plan - więcej tutaj. Przy wyborze karmy trzeba brać pod uwagę parę czynników, które wpływają na stan opakowania karmy dla psów.
Tymi czynnikami są: rasa psa (ten czynnik oddziałuje na zawartość energetyczną a także właściwie dopasowane składniki w karmie), jego masę jak i aktywność fizyczną (tutaj również chodzi o wartość energetyczną, ale także dołącza się składniki dla bardzo aktywnych zwierząt – w sytuacji, kiedy pupil będzie psem bardzo aktywnym).

W dodatku należy wziąć pod uwagę klimat, w którym wychowuje się zwierze.

Jeśli zaciekawił Cię ten wątek, to oceń pozostałe równie ciekawe witryny, które zawierają nie mniej istotne informacje.

Spora ilość ludzi mogłoby rzec: co ma klimat do karmy dla psów. Tymczasem ów czynnik dość mocno wpływa na to, jaka karma musi być podana: w sytuacji zwierząt, jakie wychowywane są w klimacie zimnym (na przykład na Syberii czy w państwach skandynawskich, karma dla psów powinna być wzbogacona o kawałki tłuszczu).