Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

ściany oddzielające, deski na podłogę - sprawdź artykuł

  • Posted on: 23 November 2020
  • By: addmean
Ścianka działowa to gatunek ściany wewnętrznej obiektu. Dzieli ona pokoje, nie stanowi natomiast fragmentu konstrukcyjnego i nie posiada własności nośnych. Ściana taka winna spełniać przepisowe żądania dotyczące dźwiękoszczelności i odporności ogniowej. Eliminacja ściany działowej nie burzy struktury domu.


Ściany działowe wykonywane są z reguły z cegły bądź pustaków ściennych szczelinowych i mają wykończenie w postaci tynku wewnętrznego (kliknij tutaj). Wykorzystuje się też systemy budowlane, w zestaw których wchodzą płyty gipsowo-kartonowe mocowane do szkieletu z drewna bądź ze stali. Uszczelnieniem dźwiękowym owych układów jest na ogół wełna mineralna.

podłoga
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Po zwieńczeniu wszelkich prac budowlanych wolno zacząć składanie podłóg. Prawidłowy montaż podłogi drewnianej to pierwszy krok do jej wieloletniego użytkowania. Nawet jeżeli montaż zlecamy profesjonalistom, należałoby dopilnować paru zakresów układania podłogi, aby w przyszłości radować się w całości wytrzymałą podłogą.

Składanie podłogi (polecamy wylewki anhydrytowe wolplan wrocław) z desek trzeba rozpocząć od sprawdzenia dostarczonych pakietów, czy nie uległy uszkodzeniu w czasie przewozu. Nie rozwijajmy paczek z deskami przed składaniem bowiem zdołają wchłonąć wilgoć i zniekształcić się. W takim przypadku takie deski podłogowe nie nadają się do ułożenia. Paczki trzymajmy stale w pozycji poziomej, bo w innym wypadku może to sprowadzić deformację desek. Należy mieć na uwadze, że każdy gatunek drzewa, pod wpływem światła słonecznego zmienia zabarwienie. Drzewa egzotyczne w kolorystyce pomarańczowej i ciemnoczerwonej zazwyczaj ciemnieją i przejmują głębi koloru. Podłogi jasne zyskują słomkowy odcień. Przemiana kolorystyki dotyczy każdego rodzaju drewna i jest to proces w pełni normalny.


Powinno się o tym wiedzieć, ponieważ w sklepie najczęściej widzimy tylko drobny detal podłogi, jaka jest na ekspozycji już jakiś czas i tym samym kolor dojrzał. Podłoga (sprawdź wylewki wolplan poznań) dopiero co instalowana będzie przeważnie w jaśniejszym kolorze.

Deski podłogowe muszą być montowane w stosownej temperaturze, a po zamontowaniu trzeba mieć na uwadze, żeby nie zakrywać jej folią, jaka hamuje wnikanie wilgoci, co może przyczynić się do deformacji desek.