Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Dzięki różnego gatunku kruszywom drogowym kierowcy mogą jechać nie tylko autostradami, ale również wiejskimi drożkami

  • Posted on: 29 November 2022
  • By: addmean
Drogi fantastycznej jakości i co najistotniejsze, bezpłatne są marzeniem naszych kierowców. O ile z opłatami za przejazd niewiele da się zrobić - jak informują media, przejazd najbardziej uczęszczanymi autostradami będzie coraz bardziej kosztowny, o tyle w przypadku dziurawych nawierzchni nie pozostajemy zupełnie bezbronni. W przypadku popsucia podwozia na zdezelowanej drodze wojewódzkiej możemy dochodzić swoich praw przed sądem i żądać zadośćuczynienia za poniesione szkody.
kruszywa drogowe
Author: Armcon Precast
Source: http://www.flickr.com
Kierowcy próbują odpowiedzieć na zapytanie, dlaczego polskie drogi są w tak opłakanym stanie. Niekiedy winą za taki stan rzeczy należy obarczyć procedurę przetargową, która zakłada, że wykonawcą zostaje oferent proponujący najniższą cenę za wybudowanie nowej drogi albo naprawę tej starej. Tymczasem sukces tkwi także w materiałach dobrej jakości, a te, jak wiadomo, drogo kosztują.

Jednym z bazowych surowców potrzebnych do produkcji dróg bywają kruszywa drogowe.

Wedle Ciebie prezentowany materiał jest nieprawdopodobnie ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne notatki (http://purevent.pl/blog/jak-czesto-wymieniac-filtry-w-rekuperatorze/), które posiadają równie absorbujące tematy.

Zazwyczaj łączymy je z odłamkami skał, które wysypuje oraz walcuje się jeszcze przed położeniem asfaltu. Dzięki takiemu a nie innemu zabiegowi podłoże staje się wystarczająco twarde, żeby mogły potem jeździć po nim ogromne pojazdy ciężarowe. Taki budulec bywa przywożony przez wywrotki, a następnie równomiernie rozprowadzany przy wykorzystaniu ciężkich maszyn. Mało kto uświadamia sobie, że kruszywa drogowe nie ograniczają się jedynie do całkiem sporych kamieni, ich
kruszywa drogowe
Author: thisisbossi
Source: http://www.flickr.com
wybór bywa o wiele bogatszy niż należałoby sądzić.

Warto nie zapominać, że czasami buduje się drogi nie tylko asfaltowe, ale także szutrowe, które potem służą mieszkańcom wsi oraz motocyklistom. Tego typu nawierzchnie mogą równie dobrze zostać zbudowane tak w terenie zamieszkałam, jak i na obszarach leśnych. W tym przypadku oprócz grubego kruszywa używany w czasie budowy jest też o wiele drobniejszy materiał.
Niewiele obywateli wie, że kruszywa drogowe wchodzą również w skład samej nawierzchni. Do asfaltu, który pozostaje spoiwem dodaje się różnego rodzaju kruszywa - jakie kruszywa wykorzystuje się w budownictwie. A do nich możemy wliczyć na przykład tłuczeń oraz żwir. Firmy sprzedające tego typu produkty przedstawiają na własnych witrynach internetowych szczegółowe informacje na temat rzeczonego asortymentu. W razie niejasności zawsze można się zwrócić do konsultanta z prośbą o pomoc w wybraniu najlepszego kruszywa.