Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jaka będzie definicja komina? Czy budowa komina podlega którymś zasadom lub też wytycznym?

  • Posted on: 31 December 2020
  • By: addmean
Komin nazywamy konstrukcją budowlaną, która służy do wydalania spalin lub również wykorzystanego powietrza na zewnątrz budynku. Taki komin posiada pionowy kształt oraz występuje w naprawdę różnorakiej wielkości.
sklepy
Author: Selena S.A.
Source: Selena S.A.


W przypadku komina mowa jest o kominowym ciągu, czyli o podciśnieniu, które tworzy się poprzez różnice temperatur pomiędzy powietrzem z zewnątrz a gorącymi zanieczyszczeniami.


Projektowanie takiego komina powinno uwzględniać odpowiednie wyliczenia, które wskażą jego minimalną wysokość oraz właściwy przekrój. Te rozmiary powinny pozwalać na wyprowadzanie spalin oraz tak dużej ilości powietrza, żeby umożliwić spalanie.

Nie jesteś w stanie doczekać się innych postów? Przygotowaliśmy dla Ciebie łącze do wpisu (https://www.ninz-polska.pl/drzwi-stalowe-zewnetrzne/), które pozwoli Ci zaznajomić się z ogromną porcją nowych treści.

Określa się naprawdę różnorakiego rodzaju podziały kominów tak samo pod kątem funkcji ale też konstrukcji budowy. Kominy mogą być wolnostojące albo mogą też być wbudowane w konstrukcje budynków. W takim przypadku produkuje się takie kominy z innych rodzajów materiałów.


W przestrzeni publicznej najlepiej widoczne są kominy przemysłowe, jakie posiadają zazwyczaj naprawdę duże wymiary. Produkuje się je z bardzo różnorakiego gatunku substancji, zależnie od potrzeby.

Przedstawiana tu problematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu przenośniki magazynowe, który publikuje podobne tematy.

Możemy odróżnić na przykład ceramiczno-stalowe albo chociażby kominy, które będą odporne na kwas. Tak samo w wypadku normalnych kominów tu także wystąpi rozdział na spalinowe, jakie odprowadzają produkty spalania czy wentylacyjne, jakie odprowadzają powietrze.
Trzeba wiedzieć, że jeżeli chodzi o budowę konstrukcji, jaką nazywamy komin, to podległa jest ona różnym normom i wytycznym, zawarte są one między innymi w rozporządzeniu Ministra Budownictwa. Przykładową z takich norm, do której należy się zastosować, jest odchylenie od pionu, jakie nie powinno być większe niż trzydzieści stopni.