Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób rozprowadzić instalację wodnokanalizacyjną, żeby pozbyć się kłopotów z zawilgoceniem?

  • Posted on: 3 March 2022
  • By: addmean
Instalacja wodnokanalizacyjna jest niezbędna praktycznie w każdym domku jednorodzinnym. Niezbędna jest już w czasie powstawania budynku i później do wielu podstawowych czynności. Musi dostarczać wodę odpowiedniej klasy, we właściwej ilości i pod wymaganym ciśnieniem. Z tego powodu warto dobrze ją wykonać, żeby w przyszłości móc bezproblemowo czerpać z gorącej i zimnej wody.


łazienka
Author: John M
Source: http://www.flickr.com
Warto zatem rozpocząć od precyzyjnego projektu instalacji wodnokanalizacyjnej. Na jej wygląd w dużym stopniu wpływa wybrany sposób podgrzewania wody. To od położenia baterii od urządzenia grzewczego zależy, czy będzie konieczny trzeci przewód - cyrkulacyjny. To za jego sprawą gorąca woda ciągle będzie krążyć w instalacji oraz jest dostępna tuż po odkręceniu baterii. Już w fazie projektowania bardzo ważny jest wybór sposobu układania rur. Istotną sprawą jest również wybór materiału z którego zrobione są rury. Kanały z chłodną i gorącą wodą mogą być zrobione ze stali, plastiku a także twardego tworzywa. W zależności od tworzywa należy dopasować odpowiednie kształtki i kolanka. Potrzebna będzie również manszeta uszczelniająca. Pokryta obustronnie włókniną przeznaczona jest do uszczelniania rur o przeróżnej szerokości. Ma szczególnie elastyczną strefę rozciągania (poznaj więcej). Ponadto jest wodoszczelna i odporna chemicznie na rozcieńczone kwasy, chemikalia i roztwory kwasu. Manszeta uszczelniająca zabezpiecza przed przedostaniem się zanieczyszczeń. Ze względu na dużą trwałość materiałową i elastyczność da się ją używać do wszelkich typów łączy. Instalacja wodnokanalizacyjna musi być tak przygotowana, żeby bez problemu można było podłączyć do niej sanitarne (projektowanie instalacji sanitarnych wrocław) sprzęty oraz zamontować baterie. W zależności od tego, co ma zasilać trzeba ją wznieść na konkretną wysokość. Do umywalek z baterią stojącą trzeba pociągnąć instalację na wysokość z przedziału od 50 do 62 cm. Do łazienkowej wanny z baterią ścienną zaleca się wysokość nie mniej jak 60 cm, a do prysznica między 110-130 cm.

Tak więc trzeba dobrze rozplanować instalację wodnokanalizacyjną z uwzględnieniem wszystkich aspektów (na www pełna oferta). Przy jej instalowaniu warto zwracać uwagę na gatunkowość stosowanych tworzyw. Dobre materiały zapewnią szczelność instalacji i co za tym idzie jej bezawaryjność.