Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Nasze finanse, czyli kiedy przychodzi do zapłaty za gaz, prąd czy sieć

  • Posted on: 1 December 2022
  • By: addmean
Planując wydatki warto zwrócić szczególną uwagę na płynność finansową. Wielu z nas boleśnie się przekonało co znaczy utrata takiej płynności przez nadmierne wykorzystanie domowych mediów. Coraz większe uzależnienie domostw od Internetu, wiele kombinacji z mobilną siecią nie zmienią zasadniczo problemu pozostałych opłat.


Ciągle korzystamy i będziemy bowiem korzystać z gazu, który służy podgrzewaniu wody, czy uruchomieniu kuchenki gazowej. Na opłatach i pilnowaniu żeby zużycie było porównywalne z wcześniejszym miesiącem z reguły kończy się nasze zainteresowanie. Mało kogo ciekawi fakt, kim jest dostawca gazu ziemnego i jak odbywa się ten długi i kosztowny proces. Przychodzi do nas – średnio co dwa miesiące - rachunek za gaz lub wysłannik ze spółdzielni mieszkaniowej z kwotą należną do opłacenia - jest znaleźć niedrogiego dostawcę.

Rachunki są często bezlitosnym pomiarem stylu życia

butle z gazem
Author: Disco-Dan
Source: http://www.flickr.com
Podobne rachunki opłacamy za energię, główne źródło zasilania pozostałych sprzętów w gospodarstwie domowym (lodówki, oświetlenia, telewizory, laptopy, radia itd.). Nie jest tajemnicą, iż koszty utrzymania domu ze względu na używane media podskoczyły w ostatnich latach zdecydowanie. Nie możemy się dziwić, skoro jesteśmy posiadaczami kolejnych komputerów i laptopów, o coraz większych przekątnych. Do gniazdek serwujemy kolejne ładowarki coraz bardziej zaawansowanych telefonów, aparatów oraz kamer cyfrowych. Decydujemy się na posiadanie kolejnego oświetlenia - reflektory kuchenne, nawet na żarówki o małej mocy są jednakże kolejnym rachunkiem za zużywaną energię. Bilans będzie bezlitosny, o czym przekona się wiele osób fizycznych i firm, które „przeholowały” ze zużyciem mediów.

Jeśli masz zamiar zgłębić studiowany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj i zdobądź cenne informacje (https://oknar-internorm.pl/poradnik/okna-drewniano-aluminiowe) także w analogicznym portalu.Oszczędność popłaca
Dla wielu osób opłaty za media to duży problem, który pojawia się praktycznie co miesiąc. Przy mało stabilnej sytuacji zarobkowej, niewspółmiernej do zwiększającej się konsumpcji i prądożerczego stylu życia ciężko o inną tendencję. Co ma jednak powiedzieć właściciel wchodzącego na rynek przedsiębiorstwa z lokalem do wynajęcia? Dla prowadzącego działalność gospodarczą, polityczną, społeczną i tak dalej w opłacanym, wynajmowanym budynku, zapłata za media, takie jak gaz czy prąd są jednym z wielu wyzwań na głowie. Wiedza na temat częstotliwości opłacania, a przede wszystkim ilości zużywania mediów stają się czynnikami, które decydują o finansach młodej firmy, której nie stać na duże kwoty za rachunki.