Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Laser – wielość zastosowań

  • Posted on: 4 September 2020
  • By: addmean
Laser znany jest już od pół wieku. Niewiele jest technologii, które mają tak bardzo dużą skalę przydatności. laser znajduje zastosowanie w produkcji, czytnikach optycznych, mierzeniu odległości, astronomii, lecznictwie, urządzeniach namierzających w armii, telekomunikacji w światłowodach, w branży rozrywkowej i poligrafii.


W poniższym artykule zajmiemy się bliżej tą ostatnią dziedziną. Dowiecie się, do czego przydać się może grawerowanie laserem i czym są na przykład plotery laserowe -

Cięcie metalu
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Laser znakomicie nadaje się do wypalania precyzyjnych linii.

Aby przeczytać następny interesujący najnowszy tekst (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-pow%C5%82ok-p%C4%99czniej%C4%85cych/) na ten temat, kliknij w widoczny link — pod nim znajdziesz dużo informacji.

Jest w stanie kroić cały wachlarz surowców, od drewna, przez szkło, aż po stal kwasoodporną nawet. Znakowarka laserowa w zakładach grawerskich wspaniale wykona na przykład szyldy, trofea, wszelkiego rodzaju panele, słowa i cyfry z metalu. Świetnie się sprawdzą przy grawerowaniu żetonów, plakietek i wszelkiego gatunku oznaczeń na dowolnej powierzchni. Współczesne grawerowanie laserem wykona nawet najtrudniejsze zadanie poligraficzne, jakie wymyślimy. Poza tym dostaniemy gwarancję, że wyżłobione linie okażą się bezbłędnie proste. Poleczmy cięcie laserem TRULASER 5030 o mocy 6kW.

Spośród grawerniczych laserów najczęściej używane są dwa. Laser CO2 jest prawdopodobnie najbardziej precyzyjny, charakteryzując się dokładnością w rejonie 0,001 milimetra. Warto wiedzieć, że przydaje się również w poprawie wyglądu twarzy. Z jego pomocą można zniwelować niektóre typy zmarszczek, a także poprawić oszpecające twarz blizny po przewlekłym trądziku.


Masowo stosowanym urządzeniem w poligrafii jest ploter laserowy.

Zaciekawiło Cię to zagadnienie? Jeśli tak, to z przyjemnością pragniemy Cię zawiadomić, że następny najnowszy artykuł (http://robak.konin.pl/) czeka na Ciebie na nowej stronie - czytaj z przyjemnością.

Wyśmienicie przydają się one do prostszych zleceń, a wygoda i banalność obsługi czyni go obecnym w wielu firmach.