Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Montowanie drzwi i listew podłogowych

  • Posted on: 10 May 2021
  • By: addmean
Drzwi są bardzo istotnym elementem każdego mieszkania. Przede wszystkim w kwestii drzwi zewnętrznych, ich zadaniem jest zapewnianie bezpieczeństwa. I są tu ważne nie tylko wszelkiego rodzaju zabezpieczenia. Niekiedy sam solidny wygląd drzwi może być swego rodzaju gwarancją bezpieczeństwa, jest bowiem elementem odstraszającym dla ewentualnego włamywacza. Drzwi wewnętrzne natomiast mają nieco odmienne funkcje. Przede wszystkim oddzielają poszczególne wnętrza, jak również gwarantują prywatność ich mieszkańcom. Drzwi do rozmaitych wnętrz w domu i mieszkaniu również są różne. Przykładowo drzwi łazienkowe zazwyczaj posiadają wywietrzniki służące do odprowadzania pary wodnej, a nierzadko także posiadają nieprzezroczystą szybę. Montaż drzwi może odbywać się różnymi metodami, zależnie od ich charakteru i lokalizacji. Nie jest jednak zadaniem bardzo kłopotliwym.


listwy przypodłogowe Invado.pl
Source: http://invado.sklep.pl/
Konieczne narzędzia
Do montażu drzwi potrzebne są różnorodne akcesoria.

Jeśli ciekawią Cię opisywane w tym materiale tematy i masz ochotę poczytać więcej wiadomości na tego typu temat - wejdź tu domek do wynajęcia nad jeziorem!

Będzie to na przykład wiertarka, służąca do wywiercenia koniecznych otworów. Do mierzenia przydadzą się takie akcesoria jak miarka, jak również kątownik i poziomnica do kontrolowania, czy części są ułożone równo. Należy również umieścić pasujące listwy przypodłogowe. Do dopracowania stworzonej konstrukcji potrzebne będą elementy wytłumiające hałas oraz specjalna pianka do uszczelnienia. W ten sposób same drzwi będą wytrzymałe i nie będą przepuszczać niepożądanych dźwięków zza drzwi. Oprócz tego poprawnie umieszczone drzwi nie będą zamykać się z hałasem. Dodatkowym dostępnym produktem jest tak zwany samozamykacz czyli urządzenie, które ma za zadanie zamknąć drzwi powoli, nie dopuszczając do trzaskania. Szczegółowy instruktaż montażu można znaleźć tu:

Geometryczny szyk
Author: INVADO
Source: INVADO
Montaż drzwi zewnętrznych
Drzwi zewnętrzne stanowią specyficzny typ drzwi. Są dużo bardziej solidne od pozostałych, a także wyposażone są w większą ilość zabezpieczeń. Bardzo istotnym ich elementem jest ościeżnica, czyli ten element, w którym drzwi są umieszczone.

Gdy stwierdzisz, że ten artykuł jest fascynujący, kliknij na odsyłacz do wpisu, który ma intrygujące informacje na omawiany temat - będą one na pewno ciekawe.

Montaż tego elementu odbywa się na samym początku, niekiedy już w czasie budowy obiektu, a czasami w czasie późniejszym. Niezwykle istotne jest, aby przed początkiem prac montażowych skrupulatnie wymierzyć otwór, tak by zakupione drzwi dobrze do niego pasowały i były nieprzepuszczalne.


Source: