Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Czym są sensory gazu, jak dużo kosztują oraz w jaki sposób mogą uratować ludzkie życie?

  • Posted on: 3 December 2022
  • By: addmean
Czy wiesz, że co poniektóre związki chemiczne mogłyby Cię zabić nawet w całkowitej ciszy w Twoim własnym domu? Ponadto mogą być bez zapachu oraz niewidoczne. Powstają one podczas na przykład pożaru.


Jeżeli myślisz, że tego typu tragedie jak wybuch gazu zdarzają się bardzo rzadko, to bardzo się mylisz.
piwnica
Author: Jinx!
Source: http://www.flickr.com


Wystarczy tylko napisać w internetowej wyszukiwarce słowa "wybuch gazu" a dowiemy się, że miał miejsce w Łodzi, Lublinie czy w Warszawie. A mogłoby do takiego wybuchu nie dojść, gdyby mieszkańcy tych domów zakupili wcześniej tak zwane czujniki gazu.

Ciekawi Cię ten temat? To odsyłam do tej strony (https://www.centrumwygody.pl/odkurzacze-centralne/beam), ponieważ przeczytasz tam mnóstwo fascynujących informacji na ten temat.

Takie czujki naprawdę nie są kosztowne a mogą uratować nie tylko ludzkie zdrowie, ale i cały nasz dobytek. Kłopot w tym, że czad jest bezbarwny oraz bezwonny, przez co okazuje się być wyjątkowo groźny dla człowieka. Czad jest lżejszy od tlenu, co powoduje, że dobrze się z nim miesza.


Taki sensor z kolei jest przecież nieczułym na jego działanie mechanizmem, więc tam, gdzie jest zamontowany, może uratować nie tylko ludzkie życie, lecz i dobytek. Kosztuje on tylko mniej niż 200 zł a to, co można dzięki niemu zyskać jest przecież bezcenne. Z tego też powodu nie warto namyślać się zbyt długo, trzeba natomiast poszukać przykładowo w Internecie odpowiedniego sklepu, w którego asortymencie są m.in. profesjonalne czujniki gazu. Są sprzedawane za naprawdę niewielkie pieniądze a mogą ocalić ludzkie życie.
A w jaki sposób one wyglądają? Otóż są to małe, zazwyczaj białe pudełka, które montuje się pod sufitem. Z pewnością czasem miałeś okazję je zobaczyć na jakimś filmie. A z jakiego powodu montuje się je na suficie? Ponieważ w tym kierunku przecież unosi się dym.