Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jeśli planujesz w niedalekiej przyszłości umieścić w swoim mieszkaniu kota – powinieneś zaczerpnąć trochę informacji i porad na temat zasad posiadania zwierząt w domu.

  • Posted on: 12 December 2022
  • By: addmean
W brew różnym przeświadczeniom, utrzymanie kota w domu nie jest takie łatwe i jasne. Choć te stworzenia są przeważnie przyjacielsko nastawione do swoich panów, mieszkańców i zupełnie obcego grona, gości – wymagają starannej i stosownej opieki oraz warunków. W zależności od tego, czy kot będzie mieszkaniową atrakcją familijną bez wychodzenia na dwór, czy tylko dworskim rozrabiaką – posiadanie kota jest związane z pewnymi obowiązkami.

polecamy
Author: Mark Dumont
Source: http://www.flickr.com
Jeśli wybieramy udomowionego towarzysza domu, w na pierwszym miejscu przy planowaniu ulokowania w mieszkalne zacisze nowego stworzenia, powinno się nabyć kuwetę. Do takiego przedmiotu, służącego do załatwiania fizjologicznych potrzeb przez kota powinno się nabyć żwirek dla kota , Żwirek dla kota pakowany jest przeważnie w kilkukilowe torby i starcza na dwie-trzy wymiany - go wymieniać co najmniej raz na parę, raz na tydzień , zaleznie od pojawienia się przykrego zapachu w toalecie. Niezbędny dla kociej higieny w miejscu zamieszkania jest specjalny szampon dla kota oraz przyrząd do czesania, za pomocą których można pozbyć śię linienia i rozrastającej się na powierzchni przestrzeni grupy włosów. Preparat używa się bez płynu, dla wygody mieszkańców. Jeśli pupil, który rozpoczyna egzystencję w mieszkaniu jest krótkożyjącym stworzeniem – warto przygotować mu od początku ustalone miejsce do spoczynku i zanosić go tam często, dla utrwalenia lokalizacji. Istotne w tej sytuacji stają się również kocie dodatki takie jak transporter dla kota, miseczki, zabawki, wodopoje itp.


Transporter dla kota można kupować według upodobania - od ratanowych, przez te z metalu i plastiku. Dostępne są również różne rozmiary i kształty.

Jeśli zaciekawiła Cię ta strona, koniecznie sprawdź link jak odchudzić psa a dowiesz się o wiele więcej informacji, które na pewno wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Dla kotów przebywających poza domem, istnieją charakterystyczne płyny odkażające, które zapewniają bezpieczeństwo przed wszystkimi bakteriami i wirusami.

Z podwórkowym pupilem trzeba wielokrotnie jeździć do weterynarza ze względu na większe prawdopodobieństwo złapania chorób, czy niespodziewanego brudzenia. Powinno się stosownie przygotować do ugoszczenia nowego kociego pupila w domu.