Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

System porotherm dryfix wspaniały do budowy budynków

  • Posted on: 4 September 2020
  • By: addmean
To, ile czasu minie od zaczęcia budowy do wprowadzenia się do domu zależy w dużej mierze od materiałów, z których zdecydujemy się budować. Dzięki murowaniu w systemie porotherm dryfix można zaoszczędzić do kilku tygodni pracy. Ceramika to surowiec, który był wykorzystywany prawie od samego początku istnienia cywilizacji.


system budowlany porotherm dryfix
Author: Salvador Drusin
Source: http://www.flickr.com
Obecnie najlepiej zaawansowaną technologicznie nowością jest porotherm dryfix - porotherm dryfix. System porotherm dryfix oparty jest na pustakach poryzowanych, we wnętrzu których ulokowane są specjalnie zaprojektowane układy drążeń. Malutkie puste przestrzenie sprawiają, że są bardzo dobrymi izolatorami cieplnymi. Cegły w systemie porotherm dryfix, połączane są specjalistyczną zaprawą w piance, która jako pierwsza w naszym kraju uzyskała aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej. Zaprawa dryfix sprzedawana jest w zestawie z cegłami, więc nie musisz martwić się o jej oddzielny zakup czy też dobieranie odpowiedniej ilości zaprawy.

Ściana na zaprawie dryfic osiąga pełnię wytrzymałości po 48 godz. Po tym czasie można ją swobodnie obciążać.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/wy%C5%82azy-dachowe/), w którym przeczytasz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Wszystko dzięki małej ilości wody, która znajduje się w murze wykonanym w systemie cienkospoinowym. Pustaki nie przesuwają się względem siebie i praktycznie już od momentu ich ułożenia stanowią całkowicie stabilną konstrukcję. Mur na tradycyjnej zaprawie osiąga pełną wytrzymałość dopiero po blisko miesiącu i dopiero po tym czasie zalecane jest jego obciążanie. Kluczowymi atutami porotherm dryfix jest: wydłużenie sezonu budowlanego - możliwość murowania również w zimie (do temperatury -5°C); maksymalna ochrona cieplna - dzięki eliminacji mostków termicznych w spoinach pionowych i poziomych; czyste murowanie - mało prac porządkowych (brak narzędzi do rozrabiania, nakładania i mieszania zaprawy); duża wytrzymałość ściany - mur wykonany na zaprawie porotherm dryfix szybko uzyskuje deklarowane parametry wytrzymałościowe; estetyczny wygląd ściany - czysty mur po wykonaniu - brak widocznych spoin, optymalny podkład pod tynk.


budowa domu
Szeroki asortyment cegieł porotherm dryfix pozwala na wybudowanie ścian, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia, ścian na zewnątrz z dociepleniem, ścian wewnątrz nośnych, działowych i osłonowych. Pustak ceramiczny porotherm dryfix to zatem idealny produkt przeznaczony do budowy ścian zewnętrznych z dociepleniem oraz ścian wewnętrznych nośnych. Pustaki porotherm dryfix wyróżniają specjalnie szlifowane powierzchnie poziome, do łączenia których wykorzystuje się suchą zaprawę dryfix w cenie pustaka. Podstawową zaletą jej używania jest sucha ściana zaraz po wybudowaniu oraz brak mostków izolacyjnych w miejscach zaprawy.

Jeśli rozpatrywana problematyka wydaje Ci się ważna oraz chcesz ją przestudiować też pod innym kątem, przeczytaj więcej w witrynie (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/) - ona też ją opisuje.

Budowanie w systemie porotherm dryfix jest bardzo szybkie i łatwe, zapewniając nawet 50% oszczędność czasu w stosunku do normalnych metod murowania. Ponadto zaprawa Dryfix dostarczana jest gratis w odpowiedniej ilości do zakupionych pustaków co jeszcze bardziej obniża koszty budowy. W każdym momencie profesjonalną poradą oraz szkoleniem ekipy murarskiej - posłuża nasi doradcy techniczni