Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jeśli masz zamiar postawić garaż metalowy, musisz pamiętać o stosownym zezwoleniu

  • Posted on: 18 August 2022
  • By: addmean
W licznych przypadkach garaż stanowi część budynku mieszkalnego. Jednakże czasami może wydarzyć się sytuacja, gdy musi się zapewnić sobie nadprogramowy garaż wolnostojący. Wystarczy, że w domu kupiony zostanie następny samochód, a już może zrobić się zbyt ciasno i trzeba będzie zatroszczyć o kolejne miejsce do przechowywania pojazdu.


Garaże metalowe są bardzo popularne

W ostatnim czasie dużą renomą cieszą się garaże zbudowane z blachy. Ich atutem jest prosta a równocześnie solidna konstrukcja, która nie przysparza wielu kłopotów przy budowie (link do witryny wawsystem.pl). Garaż metalowy można zbudować własnoręcznie, ale lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług fachowej firmy, która otoczy opieką każdy etap prac. Na miejsce zostaną dostarczane wszelkie materiały, z których następnie będzie wybudowany budynek. Garaże metalowe mają przeróżną wielkość, co pozwala przechowywać w nich więcej aniżeli jeden wóz, jak też zagospodarować dodatkową przestrzeń na przechowywanie opon, części zamiennych albo narzędzi.

Nie zapomnij jednak o formalnościach

Garaże przydomowe
Author: www.wawsystem.pl
Source: www.wawsystem.pl
Budowa garażu metalowego może zatem zdawać się zupełnie niekłopotliwa, lecz nie można zapominać, że na tego typu inwestycję trzeba uzyskać pozwolenie budowlane. Garaż nie jest uznawany za budynek gospodarczy, więc przy jego budowie w każdej sytuacji trzeba mieć odpowiednie zezwolenie. Nie ma tutaj znaczenia, czy buduje się garaż z cegieł czy z blachy, nie bacząc na zastosowany materiał i na wymiar garażu, należy wystosować podanie o pozwolenie budowlane, zanim przystąpi się do pracy. Bez uzyskanego pozwolenia postawiony garaż okaże się samowolą budowlaną i jego użytkownik może otrzymać wezwanie do jego wyburzenia.


Jak rozpocząć budowę garażu?

Budowa garażu wymaga wnioskowania o pozwolenie budowlane, czego można dokonać w starostwie powiatowym. Należy zakupić również gotowy projekt budynku albo polecić jego wykonanie w biurze projektowym. Niezbędne jest także zakupienie dziennika budowy i określić kierownika budowy. Powiatowy inspektorat budowlany trzeba odwiedzić, aby zgłosić zaczęcie budowy (Zobacz produkty cleo firma) oraz jej zakończenie.

Przejdź do artykułu, który jest pod podanym linkiem i czytaj więcej wypalanie plazmowe lębork na ów temat, który na pewno Cię zaintrygował. Nie wahaj się!

Choć garaż jest niewielkim budyneczkiem, jest istotną inwestycją i wymaga dopilnowania wielu formalności (-> kliknij na wawsystem.pl).