Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakim sposobem bezproblemowo wynająć swe mieszkanie?

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
Wiele ludzi niechętnie podnajmuje swoje mieszkania. Niewątpliwie jednak jest to jedno z najrozsądniejszych rozwiązań, zwłaszcza kiedy mamy mieszkanie własnościowe, w którym nie mieszkamy, a jednocześnie nie planujemy go sprzedać.
Blok
Author: Dan DeLuca
Source: http://www.flickr.com
Należy jednak dołożyć wszelkich starań, by zmniejszyć ryzyko związane z ewentualnymi konsekwencjami wynajęcia naszego mieszkania nieodpowiednim osobom.

Pragniesz doszkolić się z owego interesującego zagadnienia? Zatem dobrze trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to domanski.com.pl i przejdź do kolejnej strony.

Początkowo musimy w głównej mierze dowiedzieć się, czy zaciekawiona naszym mieszkaniem osoba jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Po potwierdzeniu tożsamości (sprawdzeniu np. dowodu) możemy mieć większą pewność, że dany człowiek jest godzien zaufania.Umowa najmu to niezwykle istotny dokument, z tego powodu przed podpisaniem kontraktu powinniśmy sprawdzić szczegółowo naszych najemców, jak również próbować pozyskać jak najwięcej wiadomości na ich temat. Nie możemy obawiać się pytać o szczegóły - również o sytuację materialną. Niektórzy nawet proszą o przedstawienie raportu z Biura Informacji Kredytowej, zaświadczenie o dochodach czy inne dokumenty potwierdzające wiarygodność osoby oraz braku kłopotów z
Dom
Author: Milestone Management
Source: http://www.flickr.com
długami. Warto także od razu wskazać opłaty, jakie wynajmujący powinni odprowadzić, np. podatek od wynajmu mieszkania i od razu uwzględnić to w naszych wyliczeniach (poznaj więcej na damdom.pl/aktualnosci-artykul/podatek-od-wynajmu,99.html).

Istotne jest również, aby nasza umowa najmu zawierała jak najwięcej punktów zabezpieczających właściciela mieszkania. Trzeba umieścić w niej chociażby wysokość czynszu, termin płatności, a nawet odsetki za potencjalne niedotrzymanie jakiegoś z punktów umowy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko zostało odpowiednio przygotowane. Przed wprowadzeniem się nowych lokatorów musimy nie tylko spisać wszystkie liczniki, ale także udokumentować stan mieszkania.

Najłatwiej jest po prostu zrobić zdjęcia. W przypadku wszelkich zniszczeń lokalu lub sprzętów, będziemy mieli dowody na to, w jakim stanie mieszkanie zostało udostępnione wynajmującemu. Ponadto w umowie musimy zamieścić podpunkt, w którym dokładniewyznaczymy, kto odpowiada za bieżące naprawy lub remonty w mieszkaniu.Właściwe przygotowanie się do wynajmowania mieszkania zapewni nam spokój, a dodatkowo będzie idealną podstawą do negocjacji w momencie sytuacji spornych (pomocne wskazówki).