Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Czy jest sens od razu robić docelowe ogrodzenie posesji, czy też podczas budowy lepsze okaże się tymczasowe?

  • Posted on: 12 November 2022
  • By: addmean
Pierwsze o czym myślimy po zakupie działki, to zrobienie ogrodzenia, aby wydzielić w dokładny sposób przestrzeń, jaką zamierzamy zagospodarować. Myślimy wtedy nad tym czy wykonać ogrodzenie tymczasowe, czy jednak już takie docelowe, jakie będzie nam służyło też później.


Ogrodzenie tymczasowe z
ogrodzenie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
siatki, to dobry wybór jeżeli chcielibyśmy docelowo ogrodzić posesję na przykład jakimś ozdobnym płotem. Wtedy opłaca się stworzyć coś, co łatwiej będzie rozebrać na wypadek przyjazdu większych samochodów właśnie podczas stawiania domu. Jak natomiast mamy zamiar ogrodzić działkę siatką, to tego typu ogrodzenie możemy wykonać na początku. Producenci paneli ogrodzeniowych (więcej: oferta producenta paneli ogrodzeniowych) bowiem oferują duży wybór gotowych paneli z siatki, które szybko się zakłada oraz demontuje. Będą doskonałe zarówno na początek, ponieważ nie mają podmurówki i można je łatwo ściągnąć, jak również na stałe, na przykład na tylne ogrodzenie posesji. W sklepach jest duży wybór różnego rodzaju motywów.

Ta solidna oferta (http://dobroplast.pl/parapety.html), którą przygotowaliśmy dla miłośników omawianej kwestii, posiada pokrewne dane na to ciekawe zagadnienie - sprawdź tu.

Gdy chodzi o ogrodzenia Wrocław identycznie jak inne duże miasta posiada sporą ofertę tego typu artykułów, zobacz: ogrodzenia we Wrocławiu.
ogrodzenie
Author: Karim D. Ghantous
Source: http://www.flickr.com

Istnieje oczywiście możliwość zamontowania od razu ogrodzenia stałego, natomiast trzeba pamiętać o paru rzeczach. Trzeba wykonać od frontu ogrodzenie tymczasowe, które umożliwi wjazd ciężkim, większym samochodom. Bramy panelowe powinny mieć przynajmniej 4 metry szerokości, a w miejscach, w jakich manewrowanie samochodem jest utrudnione, to nawet 6 metrów. Z tego powodu przy dość niewielkiej działce, około 1000 metrów kwadratowych, dobrze jest poczekać z finalnym ogrodzeniem na koniec prac budowlanych, gdyż możne zostać łatwo uszkodzone przez duże pojazdy np. bramy panelowe.


Zastanawiając się nad tym czy ogrodzić prowizorycznie plac budowy, czy też postawić bardziej solidny płot, warto brać pod uwagę też taką kwestią. Chodzi o to, że zgodnie z prawem budowlanym każdy właściciel ma obowiązek zabezpieczyć w odpowiedni sposób swój plac budowy. W razie wypadku, kiedy jakaś osoba dajmy na to złamie nogę wpadając w wykopany dół, to właśnie właściciel odpowiada za tego typu sytuacje.

Następna sprawa to ochrona przed złodziejami. Do tego celu stosuje się ogrodzenie z siatki naciągnięte na metalowych słupkach, jakie znajdują się w odstępach mniej więcej 3 metrów. Tego typu gotowe zestawy, do ochrony tymczasowej można kupić w wielu marketach budowlanych. Trzeba wkopać słupki tak głęboko, ażeby ogrodzenie nie przewróciło się.