Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak bezpieczne kupić nowe mieszkanie? Na co zwracać uwagę? Co jest w takiej dziedzinie najbardziej ważne?

  • Posted on: 22 October 2020
  • By: addmean
Jak mamy w planach kupić mieszkanie to z pewnością trzeba pamiętać o wielu ważnych kwestiach, dzięki jakim uda nam się je nabyć bez żadnych komplikacji. Zwłaszcza odnosi się to do sytuacji, jak pragniemy nabyć mieszkanie, które jest jeszcze budowane. Zanim podpiszemy umowę z deweloperem dobrze dowiedzieć się o najważniejszych kwestiach.
malowidło - dom
Author: Alejandro
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością powinniśmy pamiętać, że jak powierzamy pieniądze deweloperowi to trochę ryzykujemy. Musimy więc liczyć się z tym, iż firma może zbankrutować, a my stracimy oszczędności, jakie włożymy w budowę naszego domu. Na pewno w jeszcze gorszej sytuacji są osoby, jakie wezmą na nią kredyt, gdyż z mieszkania nic nie będzie, a do spłacenia zostanie znaczący dług. Więc nowe mieszkania są zdecydowanie zachęcające i to nie zadziwia, lecz kupować należy z głową i w tym wypadku nie ma żadnych wątpliwości- sprawdź .
fotka - dom
Author: Marco Verch
Source: http://www.flickr.com
Całe szczęście jednak bankructwa w branży deweloperskiej nie są jakieś bardzo częste, to raczej niechlubne przypadki, o których mówi się dużo w mediach. Przez to może stworzyć się fałszywy obraz, jakby za każdym razem miało coś się stać. Jednakowoż takiego ryzyka nie można wykluczyć i zawsze musimy być uważni, zwłaszcza, że sprzedaż mieszkań w tym obszarze rynku jest dość powszechna- Nasz Gaj: mieszkania na sprzedaż. Z pewnością ryzyko utracenia wpłaconych za mieszkanie oszczędności możemy pomniejszyć, ponieważ od jakiegoś czasu obowiązują przepisy, jakie ochraniają nabywcę lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Te przepisy zobowiązują deweloperów do założenia w banku rachunku powierniczego, na jaki powinny trafiać pieniądze każdego który nabywa mieszkanie jeszcze w czasie budowy. Jeżeli planujemy mieć spokój najbardziej korzystnie wyszukać inwestycję z rachunkiem zamkniętym. Po zapłacone przez nas oszczędności deweloper sięgnie dopiero wtedy, jak już będzie zawarty akt notarialny jaki przenosi na nas własność mieszkania. To tak naprawdę oznacza, że deweloper musiałby finansować budowę samodzielnie albo przy pomocy kredytu. Może być jednakże też tak, że rachunek będzie otwarty, nie zamknięty.

Czy szukasz teraz czegoś interesującego? Jeżeli tak, to zerknij na ofertę (https://wkg.pl/oferta/branze/architektura-wnetrz/), która na pewno okaże Ci się emocjonująca. Odnosi się ona do zbliżonej problematyki.

W takiej sytuacji bank wypłaci deweloperowi gromadzone na nim pieniądze, jak roboty postępują.

Kiedy klikniesz na news (https://biuroinwest.pl/oferta/przeglad-roczny-budynku/), ujrzysz, że posiada podobne wiadomości na opisywany temat - te dane pochłoną Cię totalnie.

Niestety, tego rodzaju rachunek nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa, więc korzystniej wybierać dewelopera, jaki zaoferuje nam rachunek zamknięty.