Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Wodomierze jako oprzyrządowanie do mierzenia zużywanej wody

  • Posted on: 8 March 2022
  • By: addmean
Wodomierze to sprzęty służące do pomiaru i rejestracji kubatury przepływającej wody w instalacji. Liczniki mierzące przepływ wody powinny być zainstalowane na przyłączu który doprowadza wodę do budynku. Służą do rozrachunków między dostawcą wody a właścicielem nieruchomości. W budynkach wielorodzinnych pomagają dozorować zużywanie wody i płacić jedynie za siebie.


licznik wody
Author: Michael Pereckas
Source: http://www.flickr.com
Wodomierze na przykład takie jak te: wodomierze jednostrumieniowe BMeters, powinny mieć atest Głównego Urzędu Miar. Każde jego części pracujące w wodzie powinny mieć atest który dopuszcza je do kontaktu z wodą pitną. Powinny być również sporządzone z materiałów wytrzymałych na korozję i które nie pogarszają jakości wody. Oznaczenia licznika są odczytywane co dwa, albo trzy miesiące. Z czasem dokładność pomiarowa wodomierza najczęściej się pogarsza. W związku z tym co kilka lat należy sprawdzać sprawność wodomierza i jeszcze raz go legalizować, wodomierze do wody gorącej co cztery lata, a do zimnej co pięć lat. Usługę tę realizują pracownicy regionalnego zakładu wodociągów, lub serwisu warsztatu, który wyprodukował wodomierz Głównym problemem przy odczycie wodomierzy zamontowanych u lokatorów w budynkach wielorodzinnych jest brak dostępu do nich. Świetnym rozstrzygnięciem w takiej sytuacji jest odczyt radiowy. Dużym plusem dla mieszkańców jest to, że odczyt poziomów zużycia wody odbywa się bez przymusu wejścia do pomieszczeń mieszkalnych w dowolnym terminie, w krótkim czasie, a zdobyte dane mogą być przesłane do formatu pliku csv, tym samym uszczuplone są koszty odczytów i przygotowywania baz danych. Kolejnym uproszczeniem jest odczyt danych z instrumentów zainstalowanych w punktach trudno dostępnych.


zużycie wody
Source: http://www.morguefile.com/
Program bezprzewodowy dalekiego odczytu bazuje na wskazaniach wodomierza wyekwipowanego w czynnik impulsujący.

Gdy masz chęć dowiedzieć się czegoś interesującego, to oryginalna strona www (http://smartvent.pl/) może dopomóc Ci w tym. Na tej stronie odnajdziesz jedynie właściwe dane.

Element bezprzewodowy liczy cykle które wskazują wodomierze i przesyła informacje - poznaj szczegóły na bmeters.pl. Wielkość ta jest gromadzona w pamięci elementu radiowego. Tak nagromadzone odczyty do pliku są przesyłane do programu informatycznego. Na ich bazie, na komputerze stacjonarnym w zakładzie, są wystawiane faktury sprzedaży, a następnie roznoszone są, czy też wysyłane do odbiorców.